Dziennikarstwo według Jana Pawła II

Wydawnictwo: Fronda
978-83-603-3567-3

Jan Paweł II zniwelował dystans między światem mediów a całym Kościołem katolickim. Bardzo lubił i poważnie traktował dziennikarzy oraz doceniał znaczenie środków społecznego przekazu w głoszeniu orędzia prawdy, sprawiedliwościi wolności. Nawet u schyłku życia zapraszał do Pałacu Apostolskiego przedstawiciela watykańskiego Sekretariatu Stanu, by wspólnie z nim analizować medialny rezonans swoich podróży apostolskich i wyciągać wnioski na przyszłość. Jan Paweł II uważał, że media mają do wypełnienia wielką misję w świecie, a ten, kto podejmuje w nich pracę, powinien czynić to z powołania, w poczuciu służby dobru wspólnemu.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofronda.pl/dziennikarstwo-wedlug-jana-pawla-ii

źródło okładki: http://www.wydawnictwofronda.pl/dziennikarstwo-wedlug-jana-pawla-ii

emka | 2017-04-18
mooherr | 2016-08-22