Inspirujące fotografie. Warsztaty fotograficzne.

Tłumaczenie: Jakub Góralczyk
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Warsztaty Fotograficzne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Photos That Inspire: Photo Workshop
978-83-246-2342-6
albumy
Anna Łukasik

Poznaj tajemnice ekspertów i twórz zachwycające fotografie Jak na portrecie uchwycić osobowość modela? Jak skomponować i sfotografować martwą naturę? Jak czerpać inspirację z codzienności? Fotografowanie jest sztuką, a dobra fotografia to suma rzetelnej wiedzy technicznej, talentu i umiejętności obserwacji. Jeśli chcesz zostać prawdziwym artystą w tej dziedzinie, zobacz i poczytaj, jak robią...

Poznaj tajemnice ekspertów i twórz zachwycające fotografie

Jak na portrecie uchwycić osobowość modela?
Jak skomponować i sfotografować martwą naturę?
Jak czerpać inspirację z codzienności?
Fotografowanie jest sztuką, a dobra fotografia to suma rzetelnej wiedzy technicznej, talentu i umiejętności obserwacji. Jeśli chcesz zostać prawdziwym artystą w tej dziedzinie, zobacz i poczytaj, jak robią to doświadczeni eksperci. A potem wykorzystaj ich rady oraz informacje zawarte w tym podręczniku i dołącz do elitarnego grona artystów-fotografików.

Książka "Inspirujące fotografie. Warsztaty fotograficzne" stanowi niezwykły przewodnik po zachwycającej Krainie Fotografii. Przedstawiono tu ponad dwieście wspaniałych zdjęć, opatrzonych autorskim komentarzem, odnoszącym się do tego, w jakich okolicznościach i w jaki sposób zostały one zrobione. Dzięki tym fotografiom i opowieściom ich twórców, ale także opisom potrzebnego sprzętu, danym i parametrom technicznym, z łatwością zrozumiesz, na czym polega proces tworzenia dobrego zdjęcia. Nauczysz się fotografować krajobrazy, zwierzęta i architekturę, zrobisz wspaniałe portrety i bez obaw zmierzysz się z fotografią dynamiczną.

Krajobrazy, widoki i zdjęcia z podróży
Zdjęcia zwierząt i przyrody
Portrety i ciało ludzkie
Fotografie dynamiczne
Zdjęcia nocne o niskim stopniu naświetlenia
Architektura i miasto
Zdjęcia roślin
Zbliżenia
Martwa natura

źródło opisu: http://helion.pl

źródło okładki: http://helion.pl

Jedna z lepszych książek o fotografii, jakie posiadam.
Boli mnie, że na okładkę wybrano chyba najbrzydsze, najmniej profesjonalne i najgorsze jakościowo zdjęcie z całej książki.

Autor nie tylko daje techniczne wskazówki odnośnie robienia i obrabiania zdjęć, ale także, faktycznie, inspiruje czytelnika. Książka zawiera wszystkie możliwe tematy do sfotografowania - od krajobrazów, przez zwierzęta, ludzi, martwą naturę, a na zdjęciach w ruchu kończąc. Czytający zawsze znajdzie coś dla siebie.

Każde zdjęcie zawiera komentarz autora, co jest niewątpliwym plusem. Jest to inspiracja na podstawie: patrz i się ucz!

lotosu_kwiat | 2014-03-01
Przeczytana: 01 marca 2014

Piękne zdjęcia zawarte na kolejnych stronach zachęcają do podjęcia wyzwań fotograficznych. Książka stanowi kopalnię pomysłów, a każde ze zdjęć opatrzone jest komentarzem autora. Pozycja przeznaczona jest raczej dla osób szukających inspiracji, ale znających już podstawy wiedzy o wykonywaniu zdjęć. Pomimo iż niektóre spostrzeżenia powtarzane są kilkakrotnie podobnymi słowami, a komentarze bywają powierzchowne warto zajrzeć do środka, zainspirować się i zacząć samemu tworzyć.

Ewa | 2017-08-08
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane