Jak walczyć z uzależnieniami?

Wydawnictwo: Difin
7 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-7641-575-8
uzależnienia
A--

Czytelnik otrzymuje monografię psychologiczną, zawierającą aktualną wiedzę wzbogaconą badaniami i doświadczeniem terapeutycznym autora na temat uzależnień opisanych od strony diagnozy, rozpowszechnienia i terapii. Książka adresowana jest nie tylko do specjalistów terapii uzależnień, ale także studentów kierunków medycznych i psychologicznych oraz osób borykających się z problemem własnego uzależnienia.

źródło opisu: Difin, 2011

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.difin.pl/imgs_upload/ds_prod...»

Nola | 2014-05-08
Przeczytana: 08 maja 2014

XXI wiek, globalizacja światowych rynków, modermizacja wszystkiego co jest do zmodernizowania, ogólny dobrobyt, a w tym wszystkim świat ludzi uzależnionych. Alkoholizm, narkomania, pracoholizm, hazard, seksoholizm, jedzenioholizm, liczne uzależenienia komputerowe oraz te od telefonów komórkowych, jak również [prawdopodobnie ulubione wszystkich - ale nie wszyscy chcą się do tego przyznać] zakupoholizm, choć ja wolę to nazywać nader rozwiniętym konsumpcjonizmem :)

Książka, którą powinien przeczytać każdy człowiek, bowiem uwarunkowania uzależnień zależą zarówno od czynników biopsychicznych, psychospołecznych oraz kulturowych.

Herald | 2016-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Ciekawa książka. Opisuje uzależnienia od czynności oraz od substancji psychoaktywnych. Autor pisze zwięźle i na temat. Książka zawiera opis poszczególnych uzależnień, metody walki z nałogiem, zawiera również historie osób uzależnionych.

Autor pisze nawet o nieznanych mi wcześniej uzależnieniach takich jak np. tanoreksja. Co ciekawe leki przeciwpsychotyczne zostały tu opisane w dziale lekomanii. Wiem że te leki są niezbyt przyjazne dla organizmu, widziałem jedną osobę cierpiącą na dyskinezy poneuroleptyczne. Zdecydowanie warto przeczytać, jeśli kogoś interesuje taka tematyka, tym bardziej że nie ma tutaj lania wody.

sandra_MJ | 2016-10-31
flashyangel | 2016-03-11