Dworek pod Lipami

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Sabinka

Gabriela, autorka bestsellerów, ma dość łzawych czytadeł. Chce napisać wreszcie coś ambitnego. Niestety, wydawca nie podziela jej entuzjazmu. Na dodatek kobieta niezbyt dobrze czuje się w domu niedawno poślubionego męża. Wszystko ma tam stałe miejsce i tylko dla niej nie przewidziano go zbyt wiele. Kiedy więc nadarza się okazja wyjazdu na wieś, Gabriela ochoczo z niej korzysta. Zajmując się...

Kiedy więc nadarza się okazja wyjazdu na wieś, Gabriela ochoczo z niej korzysta. Zajmując się zwierzętami i domem przyjaciółki, ma wiele czasu na myślenie. A także pisanie wymarzonej książki...
Na oczach czytelnika powstaje opowieść, dzięki której Gabriela zrozumie, czego tak naprawdę pragnie.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: http://www.nk.com.pl

Dworek pod Lipami kupiłam razem ze Wspomnieniami w kolorze sepii tej samej autorki. Wspomnienia mnie rozczarowały dlatego zabierałam się do Dworku pod Lipami bardzo długo.

W końcu, kiedy robiłam porządki w biblioteczce uznawałam, że należy chociaż dać szanse książce na którą kiedyś wydałam pieniądze a nie oddawać ją nie podejmując nawet próby przeczytania.

Niestety Dworek pod Lipami również do gustu mi nie przypadł. Poddałam się po jakiś 100 stronach. Nie cierpię marudzących bohaterek cierpiętnic!

Mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że ponownie na tę autorkę się nie skuszę, nie ważne, jak ładna będzie okładka. Kompletnie nie mój gust.

basik | 2017-02-19

To już niestety ostatnia powieść pani Szepielak jaką przeczytałam, wszystko co dobre już za mną.
Jest ona jednak całkiem inna niż te pozostałe i to zarówno pod względem treści jak i stylu pisania.
To taka książka w książce, w której autorka łączy dwie historie, tę współczesną pisarki Gabrieli i fikcyjną Celiny, dziewiętnastowiecznej bohaterki książki, którą właśnie pisze Gabriela.
Dwie kobiety, dwie historie. Ich problemy, marzenia,pragnienia są podobne niezależnie od epoki. Chcą być panią we własnym domu, doceniane, kochane i móc decydować o własnym życiu i życiu rodziny.
To typowa powieść obyczajowa, pełna ciepła i humoru, gdzie akcja toczy się niespiesznie, bez większych niespodzianek.
Zabrakło mi jednak w tej powieści, tego co lubię u autorki, tajemnic rodzinnych sprzed lat, co trochę nadałoby kolorytu akcji i rozruszało fabułę.
Bo akcja książki którą pisze Gabriela jest niemrawa, nic poza amnezją tam się ciekawego nie dzieje.Zresztą akcja jest co chwile przerywana i...

ewula | 2014-11-18
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 listopada 2014

Książka ma przede wszystkim piękną okładkę,która bardzo zachęca do jej przeczytania,co do treści: może nie jest to literatura wysokich lotów jednakże dość przyzwoita i można miło spędzić czas nad tą powieścią.Spodobał mi się pomysł autorki na książkę w książce,ogólnie rzecz biorąc polecam!

Tatiasza Aleksiej | 2017-08-21

Bardzo przyjemna książka.
Główna bohaterka, młoda mężatka próbuje się odnaleźć u boku męża, wdowca z dwójką dzieci. Gabrysia jest pisarką, bardzo energiczną, sympatyczną osobą...
Ciepła, wciągająca, pełna humoru...

To musiało się źle skończyć.Czytadło o autorce czytadeł.
Doleciałam do połowy i więcej nie zdzierżę.
Na początku ,powitała mnie,pogadanka propagandowa o tym jak ciężkie jest życie polskiej,samicy piszącej.Mało zarabia,nikt jej nie rozumie bo ona do wyższych rzeczy została stworzona a głupoty pisać musi.Czytelniczki głupoty kochają bo głupie są i się nie znają więc ta nieboga musi je tworzyć i basta.
W "Dworku pod Lipami" samica zwie się Gabrysia.Gabrysia poza tym,że pisze to po drodze wyszła za mąż ale sama nie wie jak to się stało.Nie wie też gdzie podziała się jej osobowość bo jakoś tak z chwilą zamążpójścia,wzięła się jej i zgubiła.
Życie Gabrysi jest doprawdy ciężkie.Siedzi i myśli a najlepiej się jej myśli na poddaszu.Nie pierze,nie sprząta,nie gotuje,nawet majtek swoich nie pierze bo od tego jest pani Lidia. Wprawdzie ma siedemdziesiąt lat a Gabryśka 35 ale to nic bo przecież Gabryśka Lidce życie ratuje,pozwalając się obsługiwać.
W pewnym momencie samica pisząca się...

Madi | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Świetna książka,pełna ciepła i życiowych rozterek,napisana z lekkim humorem.
Z przyjemnością wtopiłam się w świat Gabrysi i jej problemów oraz z ochotą czytałam jej tworzącą się powieść.
Uważam,że jest to typowa powieść dla kobiet, ponieważ przedstawia dobrze znany kobietą temat jakim jest zapracowany mąż i wścibska teściowa(tu dla odmiany mamy pomoc domową), a życie na drugim planie ,bycie tą drugą niestety nie jest łatwe,do tego dochodzą skrywane tajemnice,niedomówienia i katastrofa małżeńska gotowa.
Na szczęście prawdziwa miłość wszystko zwycięży.

allison | 2012-07-12
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 12 lipca 2012

Spodziewałam się bardziej oryginalnej opowieści, bo książka była szumnie reklamowana i zapowiadana jako nastrojowa i ciekawa historia.
Owszem, czyta się szybko i lekko, ale to za mało, by dać ocenę bardzo dobrą.
Początek zapowiadał się całkiem nieźle, ale potem historia okazała się banalna i przewidywalna. Paralelnie pokazane losy tworzonej przez bohaterkę postaci literackiej są podobne do jej własnych doświadczeń w sposób zbyt oczywisty i niemal łopatologiczny.
Zakończenie to na pewno najsłabsza część książki - przesłodzone, ckliwe i do bólu przypominające opowieści pani K. Michalak i pani H. Ulatowskiej.
Polecam jedynie jako odprężającą lekturę, którą czyta się bardzo szybko i o której równie szybko się zapomina.

lacerta | 2014-07-27
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: 27 lipca 2014

Nie mam ostatnio cierpliwości do pewnych książek. Myślałam, że ta odpręży mnie i zrelaksuje, wprowadzi w dobry nastrój. Niestety kompletnie się zawiodłam.
Rozwlekłe opisy, dialogi bez grama emocji. Wieje nudą, po prostu nic się nie dzieje. A główna bohaterka strasznie mnie irytuje.
Książka nie dla mnie.

Kasiek m | 2012-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2012

Okres czytania polskich autorów trwa.
W jakiejś topce wymieniłam Annę Szepielak jako autorkę na której książkę czekam… wiedziałam już że premiera „Dworku pod lipami” będzie dopiero w połowie czerwca. Wtedy to zdawało się strasznie długim okresem czekania. Jednak nadszedł ten dzień i „Dworek pod Lipami” był w mojej torebce, świeży, pachnący drukarnią i gotowy do czytania.

Już w swoim debiucie „Zamówienie z Francji” autorka pokazała, że umie opowiadać klimatyczne historię, tworzyć światy które wciągają. Nie zawiedziecie się i tym razem. Niespieszna historia – idealna na upalne popołudnia, po pracy w cieniu drzew, niekoniecznie lip.

Gabriela jest pisarką, poznajemy ją gdy dopiero co ukończyła trzeci tom serii o Juli – lekarzu weterynarii i z tej okazji przeżywa swoisty kryzys, wydawnictwo chciałoby aby zakończenie wyglądało inaczej. Nie tylko na gruncie zawodowym zaczynają się perturbację… Gabriela od niespełna roku jest żoną Marka – wdowca, pracoholika. Czuje się niepotrzebna, dom...

Grażyna | 2013-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

Gabriela -współczesna i Celina-dziewiętnastowieczna,obie bardzo polubiłam.Uważam ,że obojętnie w jakich czasach żyjemy to poszukujemy w życiu miłości ,szczęścia...Czytało mi się tę książkę z przyjemnością i cieszę się ,że oprócz tej pozycji pani Szepielak napisała jeszcze 2 książki (o których wiem).Dodatkową zachętą niech będzie okładka oraz tytuł ( takie tytuły mnie bardzo dobrze nastrajają).
O treści nie będę pisać bo po prostu należy ją przeczytać -każda z kobiet ma inną wrażliwość i dlatego każda odbierze ją inaczej....
"Dworek pod Lipami" nie jest tylko wspaniałą lekturą na wieczory lecz dla mnie fantastycznie czytało się w ciągu dnia ,na działce....a mężczyzna mojego życia był obok i zrywał mi żonkile...