Jezioro Łez

Okładka książki Jezioro Łez Emily Rodda
Okładka książki Jezioro Łez
Emily Rodda Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Pas Deltory (tom 2) fantasy, science fiction
Pas Deltory (tom 2)
The Lake of Tears
Egmont Polska
2012-02-09
2001-01-01
Piotr Jankowski
deltora

Drugi tom serii " Pas Deltory".
W fantastyce rzadko można spotkać coś nowatorskiego. Podobnie jest w przypadku tej książki, powiela schematy znane z literatury fantasy (np. walka dobra ze złem). Mimo tego, że jest dość przewidywalna, może zainteresować nie tylko początkujących czytelników fantastyki, ale również wielbicieli gatunku.
Autorka ma bardzo lekkie pióro, co sprawia, że książkę czyta się szybko aż do finału.

Drugi tom serii " Pas Deltory".
Autorka ma bardzo lekkie pióro, co...

Fajne za to jest to, ze na samym początku mamy krótkie przypomnienie, co się działo w poprzedniej książce. Nawet jak czytam jedna po drugiej to jest milo bo zawsze mogło mi coś umknąć. Na przykład wiek bohatera... Przypomina mi to, jak w serialach często jest: Poprzednio w... Na początku spoko, ale jak pochłaniasz sezon w dwa dni to wkurza niemiłosiernie, bo ileż można o tym przypominać :D Pewnie w którymś tomie mnie szlag trafi, że ciągle mi to przypominają. Za to z perspektywy dziecka fajna sprawa, zwłaszcza, jak tomy wychodzą rzadko lub długo się na nie czeka.

Uhuhu! Zyskujemy nowych przyjaciół i wyruszamy po kolejny klejnot. Zyskujemy też nowych wrogów- czy Lief, Barda i Jasmine dadzą radę ich pokonać i kontynuować swoją wędrówkę?

Rewelacyjna książka, która zaskakuje nas każdą stroną. Akcja jest wartka a postacie wspaniałe, wątek z czarownicą i jej dziećmi nadaje grozy i poczucia nadchodzącego niebezpieczeństwa. Jedynym minusem jest to, że książka jest krótka. Na pół godzinki, góra godzinkę czytania. Nie mogę się doczekać kiedy sięgnę po następną część.

Akcja powoli, ale bardzo ciekawie się rozwija. Bardzo podoba mi się ogólny opis napotykanych postaci. Istoty fantastyczne są opisane niedokładnie, dzięki czemu możemy je sobie wyobrażać na swój sposób. Lubię opisy tej autorki.

Po odnalezieniu topazu, pierwszego klejnotu Pasa Deltory, Lief, Barda i Jasmine ruszają na północ, do Jeziora Łez. Ale nie wiedzą, że władzę sprawuje tam okrutna czarownica...

Bardzo wciągająca książka. Uważam jednak, że mogłaby być dłuższa.

Bardzo wciągająca książka. Uważam jednak, że mogłaby być dłuższa.

Lepsza niz pierwsza czesc. Przyznaje, ze okladki zacwycaja bardziej niz sama fabula, ale to tylko dlatego, ze sa naprawde wyjatkowo dobrze zaprojektowane. Brawo.

Naprawdę fajna i lekka fantastyka dla młodszych.

Naprawdę fajna i lekka fantastyka dla młodszych.

Akcja jak zawsze szybka i sprawna. Jednak wyzwania bohaterów i zagadki już takie proste i oczywiste nie są 😀

Dodaj cytat z książki Jezioro Łez