Lekkie czasy ciężkich chorób

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Połów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biuro Literackie
978-83-60602-74-4
poezja
Fox Mulder

Ładunki energii w Lekkich czasach ciężkich chorób, te wszystkie nagłe odkrycia, zawrotne gry i momentalne przesłania są jak nakładające się na siebie pasy transmisyjne. O możliwościach języka, jego połączeniach i zaskoczeniach w debiutanckim arkuszu Przemysława Witkowskiego.

źródło opisu: http://www.poezjem.pl/pl/open/catalog/on/product/id/113520

źródło okładki: http://www.poezjem.pl/pl/open/catalog/on/product/id/113520

tivrusky | 2017-02-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 16 lutego 2017

„Teksty z tego arkusza to kamienie nerkowe, zlepki snów, zdjęcia dzieci, które przeżyły okres niemowlęcy”. Słowa te sugerują, że wiersze tu zebrane, to wyłowione z przeszłości autora treści, jego wspomnienia, jakieś zranienia („choroby” jak byk stoją i witają mnie już w tytule), rzecz bardzo osobista i intymna, być może z tą przeszłością rozliczenia. I tak rzeczywiście jest. Kolejne wiersze opatruje Przemysław Witkowski następującymi po sobie datami, jakby poruszane w nich zdarzenia, były śladami rzeczywistych wspomnień, zakotwiczonych w przeszłości. Nie jest w tym jednak konsekwentny, cztery (spośród trzynastu) wiersze, daty nie posiadają.

Są tu zjawiska, które każde z nas przeżywało w swoim czasie, zabawy, pierwsza śmierć, pierwsza miłość, dziadek, babcia… Autor opisuje je przez pryzmat swoich własnych wspomnień, nieraz są to pieczołowicie odmalowane sceny, do których ja, jako czytelnik dostępu nie mam. Nie mogąc dotrzeć do ich sedna i pełnego znaczenia. Poeta, używając swojego...

Stepan_Astachow | 2017-01-24
Fox Mulder | 2012-02-23