Seara de vento

Powieść opowiada o walce chłopów z przemocą. Akcja toczy się w Alentejo, prowincji w południowej części Portugalii, znanej z buntowniczości, gdzie zresztą w 1911 r. urodził się da Fonseca. Powieść, odznaczająca się niezwykle zwartą kompozycją i oszczędną formą, przejmującym nastrojem tragedii i radykalnym przesłaniem społecznym, wzywającym do zorganizowanego i masowego oporu, odegrała dużą rolę w konsolidowaniu postępowych sił społecznych Portugalii końca lat pięćdziesiątych XX wieku i w mobilizowaniu ich do walki z nienawistnym ustrojem.

źródło opisu: http://www.abebooks.de/

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jerzy Ziobrowski | 2017-03-19
Przeczytana: 06 lutego 2017

Po przeczytaniu książki mam mieszane uczucia, bo jest to całkiem nieźle napisana powieść z elementami natury i trudu życia, z drugiej strony trąci ona jednak ideologią komunistyczną w sensie walki z nierównościami społecznymi. Czyta się ją jednak całkiem dobrze bo nie jest to tak nachalne jak u pisarzy o podobnych poglądach w Europie wschodniej.

galigai | 2013-10-08
lossuperktos123 | 2016-06-16