Słoń z ulicy odeskiej-opowiadania przy kawie

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Słoń z ulicy odeskiej-opowiadania przy kawie
Serenite

Dziać się mogło, chociaż nie musiało. Niektórzy z nich żyli, inni nigdy nie istnieli. Wiele rzeczy wydarzyło się naprawdę, choć czasem byłoby lepiej, żeby nie. Magiczny realizm zwykłych, albo wymyślnie poplątanych, ludzkich losów. Wystarczy się rozejrzeć. Mogę tylko zapewnić, że na ulicy Odeskiej rzeczywiście kiedyś spotkałam słonia, a popękana fotografia leży w moim rodzinnym albumie. Reszty domyślcie się sami.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie od autorki

Serenite | 2012-02-23

Tomik wzięłam do ręki bojąc się co w nim zastane. Czy będę rozczarowana? A może zachwcę się nim? I stało się- przeczytałam. Jest to tomik z opowiadaniami- o czym?- o wszystkim- przedewszystkim o życiu i smierci, o naturalnych dylematach opisanych prostym a zarazem przewrotnym językiem. Każde opowiadnanie jest inne- dosłownie. Przemykamy się przez Paryż, przedwojenną i powojenną Polskę , a nawet Afryke. Dziwne połączenie? Byc może - ale to właśnie tworzy unikalną całość.

Exodus
Na półkach