Hodowla nastolatka domowego. Porady

poradniki

Poradnik Anne Rancourt w zabawny i prosty sposób definiuje ten trudny gatunek, jakim jest nastolatek. Daje rady, nie tylko wychowawcze. Rancourt opisuje syndromy nastoletniości, takie jak Syndrom Nieoczekiwanego Przemeblowania (w skrócie SNP), czy Rzut Cuchnących Adidasów w rozmiarze 42 (w skrócie RCA), a także techniki postępowania z nastolatkiem (metody pośrednie subtelny podstęp, i bezpośrednie niewinny szantaż).

Agacha | 2015-05-14
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 maja 2015

Nic nadzwyczajnego. Trochę humoru w amerykańskim stylu, za którym nie przepadam. I na pewno nie jest to poradnik.

Marianna | 2013-10-26
Przeczytana: 25 października 2013

Książka napisana przez profesjonalną, zawodową hodowczynię nastolatków pospolitych (adolescens communis), gatunku domowych rodzaju męskiego. Inaczej mówiąc - przedstawiam wam krótki, aczkolwiek pouczający i zabawny (czy aby na pewno pseudo-poradnik?) poradnik Anny de Rancourt, matki czwórki synów.

Dzięki poradnikowi dowiemy się, m.in., jak rozpoznać upierzenie badanego osobnika i jaki ma na niego, oraz ciebie, wpływ ("Przestań powtarzać mu dwieście razy dziennie, żeby podciągnął spodnie. One zostały zaprojektowane tak, by można było zobaczyć majtki. I to nie byle jakie, tylko markowe. Pamiętaj więc o tym, żeby majtki w misie i autka wyścigowe oddać kuzynce, tej, co ma ośmioro dzieci."), jak postępować, kiedy twój nastolatek rodzaju męskiego zaprosi do siebie nastolatka rodzaju żeńskiego ("Nie zapomnij mu oddać tej różowej frotki! Powstrzymaj się od złośliwych komentarzy czy też ośmieszenia przed zgromadzoną licznie rodziną. Spowodowałabyś głęboką traumę u twojego nastolatka...

ambiguity | 2011-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2011

Zastanawiam się dla kogo i po co ta książka została napisana. Poradnik to na pewno nie jest. Jeśli za radą autorki mam nastolatka zostawić w spokoju, nie wchodzić mu w drogę lub dać mu klapsa, to chyba mogę czuć się rozczarowana. Nie sądzę, by o tego typu "mądrości" chodziło matce poszukującej wsparcia. Zabawny? Co najwyżej żenujący. Prosty? O tak - z tym się zgadzam - język prosty, by nie powiedzieć prostacki, nieudolnie przeplatany wtrąceniami z młodzieżowej mowy.
Krótko mówiąc strata czasu i pieniędzy. Polecam sobie darować.

mariola | 2016-10-25
Shilcia | 2015-10-29