Ogilvy król Madison Avenue

Wydawnictwo: StudioEMKA
The King of Madison Avenue
978-83-60652-79-4
Milena

To pierwsza biografia Davida Ogilvy’ego, indywidualisty świata reklamy napisana przez człowieka, który znał go najlepiej. Kenneth Roman, były dyrektor i członek rady nadzorczej OGILVY and MATHER, prezentuje pasjonujący obraz jednej z najbardziej fascynujących i uwielbianych postaci branży reklamowej. Żywa narracja i uczuciowy, ale zarazem szczery ton czynią tę biografię zarówno zachwycającą...

Żywa narracja i uczuciowy, ale zarazem szczery ton czynią tę biografię zarówno zachwycającą jak i pasjonującą.
Idiosynkratyczny, dramatyczny i będący źródłem licznych cytatów – Ogilvy był silną osobowością i instynktownym liderem biznesowym, który stworzył unikatową kulturę korporacyjną w swojej agencji i natchnął branżę smakiem, jakością i profesjonalizmem. Stworzył z Ogilvy & Mather globalne przedsiębiorstwo jednocześnie propagując idee marek, reklam opartych na wynikach badań i dyscyplinę marketingu bezpośredniego. Namawiając do okazywania szacunku dla konsumenta, pozyskiwał klientów swoją błyskotliwą kreatywnością i przekazem mówiącym, że reklama musi sprzedawać, a nie tylko bawić.

źródło opisu: Wydawnictwo Studio EMKA, 2010

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=390

Łukasz Chrzanowski | 2016-08-04

Takie książki czyta się dla inspiracji biznesowych, a nie dla wiadomości, że król reklamy, był w stanie zjeść cały słoik majonezu. Informacje z których wynika, że Oglivy uwielbiał piękne kobiety, nie są nowością. Gdyż, ta przypadłość dopada, każdego heteryka!! Zmarnowany potencjał, a szkoda !!

Mikołaj Drgas | 2012-08-23
Przeczytana: 20 sierpnia 2012

Jeżeli interesujesz się reklamą to ta książka jest dla Ciebie :). Warto przeczytać!

Pro2son | 2018-01-14
Przeczytana: 04 lutego 2018