Złota Lilia

Cykl: Kroniki krwi (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
The golden Lily
Klaudia

Inne wydania

Sydney jest alchemikiem, jedną z grupy ludzi, którzy bawią się w czary i służą by przerzucić most nad światami ludzi i wampirów. One chronią tajemnice wampira i życie człowieka? Sydney uwielbiałaby studiować, ale za to, została wysłana do ukrywania się przy ekskluzywnej szkole z internatem w Palm Springs w Californi z zadaniem chronienia księżniczki morojów Jill Dragomir od zabójców, którzy...

Sydney uwielbiałaby studiować, ale za to, została wysłana do ukrywania się przy ekskluzywnej szkole z internatem w Palm Springs w Californi z zadaniem chronienia księżniczki morojów Jill Dragomir od zabójców, którzy chcą rzucić Moroi sąd do wojny domowej. Niegdyś we wstydzie, Sydney teraz jest pochwalone za jej lojalność i posłuszeństwo, i wytrzyma jako model przykładnego Alchemika.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/8709523-the-golden-lily

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/8709523-the-golden-lily

KatiaBlue | 2013-08-07
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

"Akademia Wampirów" to seria, którą zakończyłam z wielkim bólem już jakiś czas temu. Długo nie mogłam pogodzić się z faktem, że nie przeczytam już więcej o Rose i Dymitrze. Już wtedy obiecałam sobie, że nie zajrzę do "Kronik Krwi", bo żadna siła tego świata nie da rady wypełnić pustki po "Akademii...". Oczywiście, jak wielka to była głupota, dowiedziałam się dopiero niedawno, bo "Kroniki Krwi" są najlepszym lekarstwem na rany po AW.

W "Złotej Lilii" ponownie spotykamy Sydney Sage Melrose, która po wycofaniu Keitha z misji ochrony księżniczki Jill Dragomir, przejmuje nad nią przewodzenie. Jej przyjaciele, Dymitr Bielikow, Sonia Karp i Adrian Iwaszkow, prowadzą badania na temat różnic między uzdrowioną strzygą a wampirem, który nigdy nią nie był. A Sage w końcu zajmuje się swoim życiem prywatnym, co niewątpliwie stanowi wielką atrakcję dla miłośników wszelkich romansów i romansików, takich jak ja. Wszystkie inne osoby mogą pocieszyć się akcją, bo w kontynuacji "Kronik Krwi" dzieje...

boziaczek | 2013-04-08
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Nie wiem jak Richelle Mead to robi, ale za każdym razem mnie zaskakuje. Każdą z książek z serii czy to Akademia Wampirów czy Kroniki krwi czyta się świetnie i pragnie więcej:)Nie wiem czy to za sprawą ciekawych bohaterów czy wartkiej akcji, ale te książki mają w sobie to "coś". Nieważne czy czytamy pierwszą, druga czy szóstą część, zawsze jest to intrygująca przygoda.
Nie inaczej jest ze "Złotą lilią". Jest to dalszy ciąg zaskakujących przygód alchemiczki Sage. Sydney, pokonując swoją uprzednią niechęć, coraz bardziej wkracza w świat magii, aby chronić swoich przyjaciół... A niebezpieczeństwo czai się zawsze tam, gdzie go się najmniej spodziewamy...
Zdecydowanie polecam fanom serii i nie tylko:) Czekam z niecierpliwością na następną część!

Ann | 2014-07-14
Przeczytana: 18 listopada 2013

Za drugą część Kronik krwi zabrałam się zaraz gdy przeczytałam pierwszą. Po prostu nie mogłam się doczekać co będzie się działo zwłaszcza po tak zaskakującej końcówce ‘’Kronik krwi’’. Nie minęły nawet pełne dwa dni a już byłam na kacu książkowym po ‘’Złotej lilii’’ i myślałam o tym jak tu dorwać ‘’Magię indygo’’ – trzecią w kolei część.

Ta część jeśli mam być szczera była jeszcze lepsza od pierwszej. Nie wiem dlaczego tak sądzę, ale takie jest moje odczucie. A może wiąże się to z tym, że coraz to bardziej lubię Sydney? Pewnie tak ;). Sydney – główna bohaterka – zmienia się coraz to bardziej, wręcz to sami odczuwamy, dzięki narracji pierwszoosobowej i (O cudzie!) zaczyna jak to mówiłam w recenzji ‘’Kronik krwi’’, myśleć samodzielnie. Nie jak to powinien postąpić przykładny alchemik, ale jak zwykła nastolatka i porządny człowiek. Dla mnie to zmiana zdecydowanie na lepsze. Oczywiście zdarzały się też momenty (zwłaszcza taki jeden pod koniec książki) gdzie miałam ochotę krzyknąć...

Sherry | 2013-04-09
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Sydney spodziewała się, że po ujawnieniu sekretu swojego przełożonego, jej życie w Palm Springs zwolni, by mogła skupić się na rzeczach naprawdę istotnych, jak na przykład: chronienie księżniczki Dragomir. Niestety alchemiczka nie przewidziała, że kolejne miesiące znów wystawią jej lojalność wobec Alchemików na wielką próbę. Ona sama zaczyna coraz częściej się wahać. Czy aby na pewno ludzie, którzy ją wychowywali i wpajali jej do głowy, że wampiry to potwory, mają rację? Bo wiadomo, że każdy ma swoje mroczne tajemnice...

Po Złotą Lilię sięgnęłam, gdy tylko skończyłam Kroniki krwi, które pokochałam od pierwszego rozdziału. Po wyszlifowaniu angielskiego na innych e-bookach, w moje ręce wpadła właśnie Golden Lily. Początkowo nie wiedziałam czego spodziewać się po drugiej części serii Bloodlines. Moje znajome twierdziły, że jest znacznie gorsza od pierwszej, jednakże ja postanowiłam ocenić to według własnego zdania. Muszę się zgodzić, że w Złotej Lilii jest o wiele mniej akcji....

Tristezza | 2012-09-28
Przeczytana: 24 września 2012

Uwielbiam, jak każdą książkę tej autorki. Jeszce więcej Adriana, ciekawe i zabawne przeżycia Sydney oraz nowe niebezpieczeństwa. W tej części już jest mniej zagrożenia, autorka postawiła raczej na to jak układa się młodej alchemiczce w szkole, przyjaźni i miłości. Jak dla mnie świetna pozycja, polecam ! ^^

Karinaaa | 2016-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Po przeczytaniu "Kroniki krwi" nie chciał zaczynać kolejnej książki z tego cyklu, ale zaryzykowałam. Teraz po przeczytaniu "Złotej lilii" uważam, że dobrze zrobiłam. Książka pochłonęła mnie na długie godziny, a koniec tej części był wybitny! Było parę historii, które dało się przewidzieć, ale nie zakończenie. Polecam fanom Richelle Mead.

amorki23 | 2013-02-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 16 lutego 2013

Świeżutko po lekturze Złotej Lili mogę powiedzieć, że wyjątkowo tym razem R.M. nie popisała się za bardzo :(
Ten tom podobnie jak poprzedni rozkręca się pomalutku…
I ooo dzięki Ci R.M. za znaczną dawkę naszego ukochanego Dymitra, którego nomen omen na samym początku jest więcej niż Adriana, którego również uwielbiam, wraz z jego sarkazmem :)
Tym razem śledzimy postępy prac nad wpływem ducha na dampiry i przywrócone do życia strzygi.

Drugi tom kronik krwi jest zdecydowanie słabszy od pierwszego tomu, mimo iż mamy tam sporo Dymitra ;) Przez pierwszą połowę książki tak naprawdę nie dzieje się nic specjalnego nie licząc małych ekscesów randkowych i kilku drobnych sytuacji.

Książka nabiera tempa dopiero grubo po połowie i to jest właśnie najdziwniejsze jak na Mead. I bardzo ciężko pisze mi się słabą opinie o jakiejkolwiek jej książce a przeczytałam wszystkie dostępne w języku polskim i wszystkie pokochałam. Jak dla mnie jest to najsłabsza jej książka.

W tym tomie Sydney nadal...

Wonderlandofbooks | 2014-03-29
Przeczytana: 29 marca 2014

Kontynuacja serii Kroniki krwi opowiada historię Sydney Sage, która pojawiła się w serii nie dawno ukazanej się w kinach -,,Akademia wampirów".

Sydney należy do pradawnego stowarzyszenia Alchemików, którzy nie pałają najlepszym uczucie do wampirów i mają za zadanie trzymać w niewiedzy ludzi na temat ich istnienia. W przeszłości pomagała Rose, która była nie słusznie oskarżona o śmierć królowej i przez to straciła zaufanie u Alchemików. Wie, że musi odbudować to zaufanie, żeby wreszcie jej ojciec był z niej dumny. Więc kiedy dostaję misje ochrony morojskiej księżniczki - Jill, zamierza dać z siebie wszystko, a przy okazji korzystać z szansy nauki w szkole z internatem w Palm Springs ( Kalifornia ). Kiedy zaczyna odbudowywać zaufanie Alchemików i zdobywa ich podziwy. Zaczyna się martwić, czy jej relacje z wampirami, a w szczególności z Adrianem Iwaszkowem nie są zbyt dobre.

Sydney jest perfekcjonistą, uzależniona od kawy, nie ubiera kolorowych, dużo odsłaniający ciuchów i nie...

dilbi | 2016-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Jest jeszcze lepsza niż pierwsza część tej sagi.
Wsiąknęłam, dosłownie.. Prawie przejechałam swój przystanek, na którym powinnam wysiąść ;)
Czyta się świetnie, lekko napisane, czasami z sporą dozwą humoru. Tylko czasami Sydney taka nieżyciowa się okazywała. I taka "nic nie widząca" - a taka inteligentna jest, i bystra i w ogóle.
Z wielką chęcią biorę się za kolejną część :)

Incepcja | 2014-07-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 13 lipca 2014

Richelle Mead naprawdę potrafi stworzyć coś niesamowitego! Uwielbiam jej styl pisania, który jest lekki, przyjemny w odbiorze, przez co książkę pochłania się w ekspresowym tempie. Ponadto nagłe zwroty akcji, fabuła i coraz to nowsze tajemnice nie pozawalają na nudę, lecz z zapartym tchem oczekuje się kolejnych wydarzeń. Kolejnym plusem są bohaterowie, szczególnie Adrian, który od początku podbił moje serce i jego ironiczne odpowiedzi często wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Główna bohaterka także jest godna pochwały, mimo jej nieporadności w wielu sytuacjach towarzyskich również zyskała moją sympatię dzięki swojej odwadze, inteligencji i dążeniu do wyznaczonych celów. Nie mogę doczekać się zaznajomienia z kolejną częścią.