Formy i afirmacje

Wydawnictwo: Universitas
83-242-0117-3
Fox Mulder

"Formy i afirmacje" są przemyślnie ułozonym zbiorem interpretacji i szkiców. Autor zastanawia się nad dziełami Barańczaka, Herberta, Rymkiewicza, Szymborskiej, Sommera, Kołakowskiego, Mrożka i Lema. Jedna z części książki poświęcona jest epifaniom Nycza, pojęciu istotnemu dla proponowanego w tym tomie sposobu myślenia o literaturze. Poprawa uważnie przygląda się różnym formom, odczytuje ich znaczenia, te jawniejsze i - przede wszystkim - te bardziej skryte. Wszystko po to, aby dotrzeć do tego, co jest - i czy jest? - poza formami, wobec czego i dla czego są one konstruowane.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/4056