Żołnierze porucznika Wądolnego. Z dziejów niepodległościowego podziemia na ziemi wadowickiej.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Centrum Dokumantacji Czynu Niepodległościowego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
837188527X
historyczna
Aga333

Mieczysław Wądolny ,,Granit", ,,Mściciel", żołnierz Polskiego Państwa Podziemnego w latach okupacji niemieckiej, po wojnie stanął na czele niepodległościowego oddziału partyzanckiego walczącego na ziemi wadowickiej. Otoczony przez komunistyczne siły bezpieczeństwa zginął rozrywając się granatem 14 stycznia 1947r.

źródło opisu: Okładka

Trystero | 2013-11-15