Byłem numerem

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
takisobiejac

Relacja Marcina Gryty dotyczy nie tylko pobytu w obozie na Majdanku, ale stanowi także źródło pogłębienia naszych wiadomości o więzieniu na Zamku Lubelskim, siedzibie Gestapo przy ul. Uniwersyteckiej w tzw. domu "Pod zegarem", to wreszcie opis podobozu Majdanka znajdującego się wówczas w Lublinie przy ul. Lipowej i ostatniej drogi, jaką w dniu 22 lipca 1944 roku musieli odbyć więźniowie Majdanka i filii przy ul. Lipowej do Kraśnika, drogi często znaczonej ciałami pomordowanych.

[Ryszard Dunin]

źródło opisu: Wydawnictwo Lubelskie, 1962

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Aneta | 2016-09-26
Druyan | 2016-02-26