Ekonomia gospodarki otwartej

Wydawnictwo: Elipsa
biznes, finanse

Wybrane zagadnienia teoretyczno-empiryczne z perspektyw członkostwa Polski w UEKsiążka stanowi teoretyczno-empiryczne studium z zakresu ekonomii gospodarki otwartej, w tym integracji europejskiej. W warstwie teoretycznej Autor koncentruje się na centralnym zagadnieniu ekonomii problemie alokacji zasobów i efektywności gospodarowania. Zagadnienie racjonalnych wyborów ekonomicznych jest analizowane w oparciu o rozbudowaną warstwę teoretyczną na trzech poziomach gospodarki otwartej: klasycznego otwarcia tj. handlu międzynarodowego, międzynarodowej integracji gospodarczej, globalizacji rynków światowych. Poszczególne zagadnienia omawiane są w sposóbszczegółowy i wielowątkowy. Rozważania teoretyczne są wsparte licznymi przykładami i badaniami empirycznymi dotyczącymi polskiej, europejskiej i światowej gospodarki.

Chaoticreader | 2016-04-11
książek: 1979