Gabriela Zapolska

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Kanarek

Józef Bieniasz napisał biografię jednej z najwybitniejszych polskich pisarek. Książka powstała na podstawie ponad 1200 sztuk listów, wspomnień męża pisarki, oraz jej osobistych notatek. Gabriela Zapolska wyprzedzała swoją epokę, to kobieta nietuzinkowa, głośno głosząca swoje często bardzo niepopularne zdanie. Łamała wszelkie konwenanse, piętnowała mieszczańską kołtunerię. Walczyła o prawa...

Józef Bieniasz napisał biografię jednej z najwybitniejszych polskich pisarek.
Łamała wszelkie konwenanse, piętnowała mieszczańską kołtunerię.
Walczyła o prawa kobiet do godnego i samodzielnego życia.
Z książki Józefa Bieniasza poznajemy kobietę piękną, zdecydowaną, ale jednocześnie bardzo wrażliwą i źle znoszącą krytykę.
A złych języków nie brakowało. Zapolska jako osoba bardzo postępowa budziła wiele kontrowersji.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: google