Made in Taiwan, Copyright in Mexico

Tłumaczenie: Agnieszka Taborska
Wydawnictwo: W.A.B.
ĆMa_

Roland Topor po raz ostatni zaskoczył czytelników, publikując "zza grobu" Made in Taiwan. Copyright in Mexico -- opowiadania o nieboszczykach ingerujących w czynności żywych. Złożył je u wydawcy w przeddzień wylewu, tydzień później zmarł. "Granica między życiem a śmiercią nie jest wcale tak wyraźna, jak sądzimy" -- pisze we wstępie. Tragikomiczne przygody trupów nawiązują do tajwańskich...

Złożył je u wydawcy w przeddzień wylewu, tydzień później zmarł. "Granica między życiem a śmiercią nie jest wcale tak wyraźna, jak sądzimy" -- pisze we wstępie. Tragikomiczne przygody trupów nawiązują do tajwańskich dowcipów cmentarnych i meksykańskiej fascynacji tamtym światem. Topor jak zwykle kpi z własnego strachu przed śmiercią i stara się przez nonsens oddać rzeczywistość. Polskie wydanie zachowuje szatę graficzną oryginału: czarno-białe zdjęcia przetwarzane flamastrami. Z tą efektowną techniką eksperymentował Topor w ostatnich latach życia.

źródło opisu: tył książki

źródło okładki: wab.com.pl

kalofonia | 2013-02-13
Na półkach: Literatura francuska
Przeczytana: 13 lutego 2013

Absurdalne, dziwaczne i soczyste- takie są opowiastki Topora. Rechoczące kościotrupy mieszają w świecie żywych (i na odwrót). Granica między życiem i śmiercią jest tak cienka, że niewidoczna, a może nie ma jej wcale. Istny karnawał danse macabre!

aplut | 2014-06-13

Świetne opowiadania. Naprawdę ten autor nieustannie czymś zaskakuje czytelnika. Nie daje mu wytchnienia swoimi pomysłami!

Grażyna | 2017-08-03
Karamba | 2017-04-01