Twój głos w mojej głowie

Wydawnictwo: G+J
978-83-7778-169-2
samookaleczanie, bulimia, miłość
nieperfekcyjnie

Emma Forrest tkwi w niebezpiecznym kołowrocie niszczących związków, samookaleczania i bulimii. Z groźnych odmętów własnej psychiki wyrywa ją psychiatra. Jego mądrość, życzliwość i optymistyczna natura pomagają Emmie pozbierać się po próbie samobójczej. Dziewczyna znów jest twórcza, pracuje, podróżuje, pisze, a nawet zakochuje się... w gwiazdorze. Pewnego dnia, gdy dzwoni, by ustalić kolejną...

Pewnego dnia, gdy dzwoni, by ustalić kolejną wizytę u psychiatry, dowiaduje się, że człowiek, który dawał jej ogromne wsparcie i był jej mentorem, nagle zmarł. Czuje się kompletnie rozbita i zagubiona. Na domiar złego rozpada się jej szaleńczo intensywny związek miłosny. Emma jest zmuszona walczyć o przetrwanie i powrót do równowagi.

"Forrest jest stylowa i sugestywna; czy to chora i apatyczna w Nowym Jorku, czy owładnięta seksem i dziko szczęśliwa w Los Angeles, pisze chłodno, wprawnie i bezpardonowo, bardzo oszczędnie? Jej historia jest poruszająca i skomplikowana, i całkiem zwyczajna? Znakomita rzecz."
The Globe and Mail

źródło opisu: http://www.matras.pl/twoj-glos-w-mojej-glowie.html

źródło okładki: http://www.matras.pl/twoj-glos-w-mojej-glowie.html

Natasha Natblue | 2012-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2012

W związku z przemęczeniem organizmu, jaki mnie ostatnio męczy, postanowiłam oderwać się chociaż na moment od nauki do matury i zając się jakąś lżejszą lekturą. Na książkę „Twój głos w mojej głowie” Emmy Forrest zwróciłam uwagę już jakiś czas temu i mimo przeciętnych ocen czytelników zamierzałam sama się przekonać czy jest naprawdę mało wartościową pozycją.

Główną bohaterką jest sama pisarka, Emma Forrest, autorka trzech powieści i zbioru felietonów. W autobiografii opowiada o życiu jak to mówi w escentrycznym świecie, w tym o swoim samookaleczaniu, bulimi czy spotkaniach z psychiatrą, który pomógł jej otrząsnąć się po próbie samobójczej. Kiedy wszystko zaczęło się układać w jej życiu dowiedziała się o śmieci swojego lekarza i mentora. Jednocześnie skończył się jej burzliwy związek z „gwiazdorem hollywoodzkim”. Wówczas kobieta musiała sama wziąć się w garść i podnieść się po kolejnym upadku.

Opis bardzo mnie zaciekawił, chociaż jak dla mnie trochę za dużo przedstawia. Uważam, że...

Kaś | 2014-05-24
Przeczytana: 23 maja 2014

Nie jest to książka łatwa do jednoznacznej oceny, choć po lekturze mniej-więcej połowy z 264 stron byłam przekonana, ze wystawię jej proste i złośliwe 1. Miałam już nawet przygotowany wstęp, że to nie będzie pozytywna recenzja. Tymczasem nagle, w drugiej połowie, coś się jakby zmieniło…

Tekst jest zapisem przeżyć dziennikarki i scenarzystki Emmy Forrest – czy rzeczywistych? Najprawdopodobniej tak. W każdym razie bohaterka jest kobietą niezwykle doświadczoną przez różnego typu zaburzenia – chorowała na bulimię, od wielu lat dokonuje samookaleczeń, ma za sobą (nieudaną, co oczywiste) próbę samobójczą, a także stwierdzone dwubiegunowe zaburzenia afektywne. Poza tym chronicznie poszukuje miłości, najczęściej u osób równie trudnych jak ona sama. Przy tym wszystkim Emma korzysta z pomocy psychiatry, doktora R., a właściwie korzystała z niej aż do niespodziewanej śmierci lekarza, spowodowanej chorobą.

Jak już wspomniałam, książkę można podzielić na dwie części, bardzo nierówne pod...

Monika | 2014-11-06
Przeczytana: 03 listopada 2014

Książkę wypożyczyłam pomimo jej "dość" przeciętnych opinii, a też często skłaniających się ku tym negatywnym. Faktem jest że nie należy ona do książek z gatunku " łatwa, lekka i przyjemna" Ale czy tak trudne przeżycia można przenieść na papier tworząc przyjemną lekturę? Irytują mnie opinie mówiące o nieskładności książki o lekkim traktowaniu problemu bulimii i samookaleczeń i o ZGROZO braku autentyzmu.

Dla mnie osobiście jedna z niewielu książek autentycznie przedstawiająca problemy osób z bulimią. Chaotyczna? Tak. Niespójna? Tak. Niezrozumiała? Dla jednych przeciętna, słaba dla innych wybitna. Myślę, że osoby z podobnymi problemami odnajdą w niej siebie. Dla osób zastanawiających jakiemu celowi służy napisanie tej książki odpowiadam: Osobom niepowiązanym bezpośrednio z problemami ED ciężko jest zrozumieć że pokazanie historii tak trudnej, przedstawiającej bardzo długą, bolesną i przewrotną drogę do zdrowienia może przynieść nadzieję. Samo nazwanie problemu i przyznanie się...

Jotkape | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Dostałam tą książkę w prezencie. Po szybkim zerknięciu na opisy z okładki wiedziałam, że prezent jest nietrafiony i zastanawiałam się nad pobudkami obdarowującego.

Ale darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby wiec zabrałam się za czytanie i po pierwszych rozdziałach miałam ochotę wywalić tą książkę przez okno, potargać, spalić, NIE CZYTAĆ więcej.

Książka o typie kobiety którego najbardziej nie lubię - "maniakalno-konpulsywno-bezmyślny-masochistyczny". Mieszanka wybuchowa i równia pochyła. Historia jakich w sumie teraz mnóstwo a gdy jeszcze się dowiedziałam, że biograficzna... uf! jak bardzo chciałam wysłać w lot tą książkę!

Nie zrobiłam tego bo jestem sumienna i prawdopodobnie od tego żeby znaleźć się w sytuacji autorki dzieli mnie... jedynie cienka warstwa lodu? Po pierwszym oburzeniu spowodowanych zdeptaniem wszystkich moich wartości i poglądów postanowiłam przeczytać tą książkę jako opis przeżyć bardzo nieszczęśliwej kobiety... i było to o wiele lepsze podejście.

Fakt,...

Vicktorii | 2015-09-18
Przeczytana: 13 września 2015

„Twój głos w mojej głowie” to jedna z tych książek, która każe zastanowić się nad swoją treścią. Jest przytłaczająca, ale zarazem daje nadzieję. Pokazuje, że z każdego załamania, z każdej trudnej sytuacji, z każdej toksycznej relacji można wyjść jeśli naprawdę się chce. Napisana lekkim językiem, bardzo wciągająca, choć miejscami można się pogubić. Czytałam ją etapami, ze względu na moją tendencję do rozczulania się nad każdym rozdziałem (tego typu książek) osobno.
Główna bohaterka – zarazem autorka książki – jest młodą kobietą z niesamowitą wyobraźnią i sposobem bycia. Naprawdę rzadko się zdarza, aby ktoś opisał swoją miłość w taki sposób. Momentami sama czułam się zakochana, porzucona, zraniona, a innym razem szczęśliwa. Książka pokazuje co jest prawdziwą wartością w życiu. Właściwe nie co, a kto – rodzina i przyjaciele.
Osobiście wyniosłam z tej książki lekcję, jaką jest to, że ludzie, których spotykamy na naszej drodze są największym skarbem i siłą, jaka jest nam dana. Nawet...

Grace | 2014-05-04
Przeczytana: 03 maja 2014

Muszę przyznać, że książka nie należy do najłatwiejszych. Nie należy również do lektur na "odstresowanie się" czy zwyczajnie "lekkich".

Trudne tematy, ciężkie życiowe sytuacje z którymi autorka sobie nie radzi sprawia, że musi wciąż korzystać z pomocy terapeuty.
Czytelnicy zmagający się z podobnymi problemami, jak u biografki, owy bestseller będzie uwielbieniem, a nawet czymś więcej.
Uważam, że ta książka będzie również bliższa dla osób, które korzystały lub korzystają z tego rodzaju pomocy (terapii), aby posklejać swoje życie, ogarnąć się czy nawet w uzyskaniu pomocy, aby miarę normalnie funkcjonować, co dla niektórych nie jest taką prostą sprawą, jak się wydaje.

KsiążkoweLove | 2015-02-05

Twój głos w mojej głowie-przeżycia, wspomnienia autorki i jednocześnie bohaterki-Emmy Forrest. Amerykańska dziennikarka opisuje okres w swoim życiu, gdy cierpiała na zaburzenia dwubiegunowe, depresję oraz zaburzenia odżywiania. Czasem, gdy coś jest nie tak w Twojej głowie, ciężko jest kontrolować myśli i zachowanie. Forrest doskonale ukazuje to w powieści.
Pisze bardzo ciekawym i nieco chaotycznym, lecz tym samym doskonale oddającym jej uczucia style. Dzięki temu możemy wczuć się w jej rolę, przez chwilę poczuć się zagubionym wśród myśli.
Autorka wyjaśnia w książce, że zawsze, gdy chce umrzeć, pisze zamiast tego. Biorąc pod uwagę, że myśli o samobójstwie codziennie-nie jest zaskakujące, iż jej powieść jest świetnie napisana.
Po ciąg dalszy zapraszam na bloga: http://ksiazkowelove8.blogspot.com/2015/02/twoj-gos-w-mojej-gowie-emma-forrest.html

Eve | 2012-05-24
Przeczytana: 24 maja 2012

Kobieta na skraju załamania nerwowego w erze Facebooka

Wszystko jest na sprzedaż. Niby banalne stwierdzenie, ale w świecie, w którym prowadzenie bloga stało się substytutem życia, Tweeter został łącznikiem ze światem, a Facebook wymiernym licznikiem popularności generalnie wszystko można sprzedać. Nawet siebie i historię swojego życia (choroby).

Emma Forrest dziennikarka, autorka scenariuszy i pisarka w książce "Twój głos w mojej głowie" główną bohaterką uczyniła siebie. Osią fabuły jest jej kilkuletnie zmaganie się z chorobą psychiczną, a punktem kulminacyjnym jest śmierć jej terapeuty oraz zakończenie związku z tajemniczym "gwiazdorem hollywoodzkim".

Czego w tej książce nie ma? Jest aborcja, cięcie się żyletkami po ciele, próby samobójcze, pierwszy seks, wizje, halucynacje, krew i łzy, bulimia i ciastka czekoladowe, Nowy Jork i Londyn, znani i podziwiani celebryci i zwykli pacjenci. I to wszystko na 260 stronach.

Historia jest prawdziwa. Tylko nie wiem, czemu miało służyć jej...

Magdalena | 2013-01-11

Książka mnie zauroczyła, historia Emmy wciąga i nie chce pościć. I chociaż jest to dość smutna opowieść, to można w niej znaleźć całkiem dobre żarty, które co prawda są oparte na czarnym humorze, ale…
„Twój głos w mojej głowie” jest jakby autobiografią, co może tym bardziej porusza czytelnika. Wszystkie przemyślenia, uczucia, przeżycia… to wszystko wydaje się bardziej realne, gdy wiesz, że autorka przeżyła to na własnej skórze – czasami nawet dokładnie na skórze.
Jest to jedna z tych pozycji, która pokazuje, że prywatne życie artysty ma ogromny wpływ na jego twórczość. Jednocześnie twórczość – pisanie – może uratować tego artystę przed załamaniem nerwowym czy przed popełnieniem jakiegoś strasznego błędu.
Książkę gorąco polecam, bo „Twój głos w mojej głowie” jest czymś co pokazuje miłość dwojga ludzi, przywiązanie oraz uczy jak poradzić sobie ze stratą, która najbardziej boli.
M.

Forneuss | 2013-08-20
Przeczytana: sierpień 2013

W sumie nie wiem, o czym była ta książka...a już na pewno nie widzę w niej historii o depresji...Było kilka zabawnych momentów...ale jakoś przeszłam przez tę książkę bez większych emocji, co jest dość dziwne w przypadku książki dotyczącej ludzkiej psychiki...