83-07-00251-6
Marek

Niniejsza szeroka prezentacja nowelistyki miłosnej, dominującej w dorobku Bunina, jest chronologicznym przeglądem różnych faz twórczości pisarza, jej rozwoju, jest także przeglądem pisarskich technik, składających się na niepowtarzalne mistrzostwo tej prozy. Bunin niemal połowę swego życia spędził poza ojczyzną; na emigracji nie przestał jednak być pisarzem rosyjskim - twórczość jego, będąca wielkim poematem o rodzinnym kraju, ludziach, których losy wpisane są w ojczysty pejzaż, jest jednocześnie znakomitym portretem epoki, Rosji szlacheckich dworków i patriarchalnej wsi.

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1980

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Lena | 2016-08-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 03 sierpnia 2016

"Teraz ten lekki oddech znowu rozpłynął się w świecie, w tym obłoczystym niebie, w tym chłodnym, wiosennym wietrze".

| 2015-01-27
Na półkach: Przeczytane, 2015