Credo trzeciego tysiąclecia

Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
5 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
A creed for the third millennium
Marek

Ameryka, początek XXI wieku - nowa rzeczywistość w niczym nie przypomina dawnego świata i ludzie czują się zagubieni. Obdarzony charyzmatyczną osobowością psycholog, Joshua Christian, prowadzi klinikę, gdzie próbuje pomóc pacjentom w przygotowaniu się do nowych warunków. I oto niespodziewanie Judith Carrol, przedstawicielka rządu, proponuje Christianowi działanie na większą skalę: uczestnictwo w krucjacie, która ma doprowadzić do duchowego odrodzenia całego społeczeństwa. Nikt nie podejrzewa nawet, jaki będzie finał tego przedsięwzięcia...

źródło opisu: Z okładki

źródło okładki: Własne

eindringling92 | 2013-04-29
Na półkach: Przeczytane, 2013

"Credo trzeciego tysiąclecia", czyli wyznanie wiary trzeciego tysiąclecia, jest bardzo tajemniczym a zarazem bardzo intrygującym tytułem. Sama koncepcja książki jest całkiem ciekawa.
Chodź muszę przyznać, że przez wstęp z trudem przebrnęłam. W miarę wczytania da się wyczuć niezwykły klimat książki.
Myślę, że autorka pragnęła przekazać swoją wizję społeczeństwa, głównie amerykańskiego, żyjącego w okresie trzeciego tysiąclecia. Owe społeczeństwo jest nacechowane depresją, wszelkimi nerwicami oraz brakiem wiary. Jedną z przyczyn takiego stanu jest obowiązek ciągłych przesiedleń, które są wynikiem zmian klimatycznych.

W tym czasie w departamencie środowiska prowadzona jest tajna misja. Ma ona na celu wyłonienie człowieka. Człowieka, który zaszczepi w każdym promyk nadziei. Tym wybrańcem staje się ceniony psycholog dr Joshua Christaian.
Od tej pory życie jego i Amerykanów ulega znacznej zmianie.

Myślę, że autorka przedstawiła bardzo ciekawą koncepcję świata. Tym samym uświadomiła...

Q0100 | 2015-04-28
Irena | 2015-04-10