Nicholasa Quinna świat ciszy

Tłumaczenie: Henryk Wawrzyniak
Cykl: Inspektor Morse (tom 3)
Wydawnictwo: Phantom Press
The Silent World of Nicholas Quinn
Marek

Głuchy pracownik uniwersytetu zostaje zamordowany w swoim domu, w północnym Oxfordzie. Nawet policja jest zaskoczona inteligencją i sprytem mordercy, próbując wyśledzić go w zamkniętym i zdeprawowanym światku oxfordzkich college'ów.

źródło opisu: Phantom Press International, 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

miqa | 2011-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 09 sierpnia 2011

Immortalon | 2014-04-22
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Colin Dexter to angielski pisarz, który w swym dorobku może poszczycić się kilkunastoma powieściami detektywistycznymi. Choć jego kariera jest bogata, to jednak w Polsce zbytniego rozgłosu nie osiągnął.

Nicholasa Quinna świat ciszy to trzecia z kolei książka autora, w której do czynienia mamy z charyzmatycznym detektywem Morse'em. Po raz pierwszy wydana w 1977 roku w Polsce ukazała się dopiero w roku 1991.
W tejże powieści nasz niezmordowany policyjny wyga będzie musiał rozwikłać sprawę morderstwa nowego pracownika Konsorcjum na uniwersytecie w Oxfordzie - tytułowego Nicholasa Quinna. Sprawa jest naprawdę bulwersująca. Nie dość bowiem, że morderstwo dotyczy pracownika naukowego szanowanego uniwersytetu, to pikanterii dodaje fakt, że Nicholas był osobą głuchoniemą. Jakby tego było mało wszystko wskazuje na to, że zbrodni dopuścił się inny pracownik Konsorcjum. Cała więc sprawa może okryć skandalem sławny uniwersytet.

Nicholasa Quinna świat ciszy to książka bardzo...

Żaneta Garbacz | 2014-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2014

Dobra książka! Tym razem inspektor Morse poszukuje mordercę głuchego pracownika Konsorcjum Egzaminów dla Cudzoziemców - tytułowego Nicholasa Quinna. Z każdą stroną Autor stopniuje napięcie, wprowadza kolejnych świadków, którzy widzieli, bądź w jakiś sposób kontaktowali się z Quinnem przed jego śmiercią. Tym samym Czytelnik zaczyna podejrzewać, iż to oni mogą być potencjalnymi mordercami. Po kilku wpadkach, bezowocnych przesłuchań, inspektor Morse i jego pomocnik Lewis wpadają wreszcie na ślad. Koniec jak zwykle jest zaskakujący! Polecam!

Natalia Gabarkiewicz | 2013-04-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2013
Przeczytana: 28 kwietnia 2013

Bardzo dobra. Do końca książki czytelnik ma mętlik w głowie i nie wie KTO jest mordercą.

Wojciech Pietrzak | 2012-11-19
Przeczytana: 01 stycznia 2000

Przetłumaczone źle, intryga znakomita.

caravana | 2018-04-13
Agnieszka | 2018-01-12