Taboo: Sex, Religion & Magick
838892205X
tabu, religia, seks, alchemia, tantra, Crowley
Inne
hotaru_S

Czym jest "tabu"? Jak powstaje? I co sprawia, że w naszej kulturze najczęściej dotyczy ono spraw związanych z seksem i religią? Christopher S. Hyatt i Lon Milo DuQuette próbują odpowiedzieć na te pytania, proponując czytelnikowi podróż po rzadko uczęszczanych ścieżkach duchowości, tam, gdzie seks łączy się z religią. TABU to znakomite wprowadzenie w świat magii seksualnej, wraz z jej regułami...

TABU to znakomite wprowadzenie w świat magii seksualnej, wraz z jej regułami i perwersjami. To książka, która nie tylko barwnie opowiada o tym, jak wielu z nas całkiem nieświadomie praktykuje magię seksualną, ale dodatkowo ujawnia rytuały tajemne odprawiane w niektórych zakonach okultystycznych.

Obok fascynujących opowieści o dawnych i współczesnych alchemikach, wampirach i tantrykach, można w niej znaleźć eseje wybitnych znawców magii seksualnej, Aleistera Crowleya i Israela Regardiego, dzięki czemu dowiadujemy się o pożytkach płynących z przezwyciężania tabu.

źródło opisu: http://okultura.pl/

źródło okładki: http://okultura.pl/