Bankowość inwestycyjna w procesie integracji Polski z Unią Europejską oraz systemem gospodarki globalnej

Wydawnictwo: Twigger
biznes, finanse

Seria: Biblioteka bankowcaAutorka publikacji omawia rolę bankowości inwestycyjnej w gospodarkach państw wysoko rozwiniętych oraz tendencje w rozwoju bankowości inwestycyjnej na świecie i w UE. Przedstawia też obowiązujące tam regulacje, dotyczące działalności w tej dziedzinie usług finansowych. Na tym tle dokonuje analizy uwarunkowań rozwoju bankowości inwestycyjnej w Polsce, w tym uwarunkowań prawnych, uwzględniając ich zmiany związane z planowanym przystąpieniem do Unii Europejskiej i warunkami uzgodnionymi w trakcie negocjacji akcesyjnych. W końcowej części pracy Autorka przedstawia prognozy i sugestie, w jaki sposób usługi w tej dziedzinie mogą stać się ważnym czynnikiem rozwoju gospodarczego kraju.dr Andrzej Olechowski

Chaoticreader | 2016-04-11