Lubimyczytać.pl to:

Wydawnictwo MUZA S.A.
typ
papier
Anna
7.9 (520 ocen i 43 opinie)

Opis książki

"Udręka i ekstaza" to powieść o życiu i twórczości Michała Anioła. By ją napisać Irving Stone na kilka lat przeniósł się do Włoch, gdzie z sumiennością szperacza i fascynacją pasjonata Renesansu podążał śladami swojego bohatera i jego wielkich dzieł. Dzięki tym poszukiwaniom i niebywałemu talentowi narratorskiemu Stone'a towarzyszymy Michałowi Aniołowi w życiu i podczas pracy, razem z nim miesza...

Dzięki tym poszukiwaniom i niebywałemu talentowi narratorskiemu Stone'a towarzyszymy Michałowi Aniołowi w życiu i podczas pracy, razem z nim mieszamy farby i sprawnie uderzamy dłutem w marmur, dowiadując się, jak powstały jego mistrzowskie freski, harmonijne rzeźby, cudowne płaskorzeźby i wspaniałe obrazy…

źródło opisu: Wydawnictwo MUZA S.A., 2011

źródło okładki: http://muza.com.pl

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Nina | 2010-10-27
Na półkach: Przeczytane, Biografia, Posiadam
Przeczytana: 01 czerwca 2007

To jest tak napisana fabularyzowana biografia, że...

Po przeczytaniu natychmiast chciałam się spakować i znaleźć wszędzie tam gdzie bywał, tworzył, żył Michał Anioł, a zwłaszcza we Florencji i Rzymie.

Do kolekcji.

bela | 2011-02-17
Przeczytana: 2009 rok

piękna książka, cudownie przenosi w tamten czas. Miałam wrażenie że jestem zawsze obok Michała Anioła.

Forever | 2011-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2011

Michał Anioł Buonarroti. Prawdopodobnie, oprócz makaronu, jeden z najbardziej eksportowych produktów słonecznej Italii.
Oklepany do nieprzytomności na lekcjach historii. Nie wierzę, że istnieje ktokolwiek, kto nie jest w stanie wymienić chociażby jednego tytułu jego dzieła.

"Udręka i ekstaza" Irvinga Ston'e to unikatowa możliwość podróży. Przenosimy się o ponad pięćset lat wstecz, do innych czasów, innego kraju, ale przede wszystkim, do poznawania geniuszu. Geniuszu, jaki stanowił florencki artysta, którego poznajemy, gdy w wieku lat trzynastu ląduje w pracowni swojego pierwszego mistrza.
Książka podzielona jest na jedenaście części, a każda z nich opowiada o kolejnym etapie życia twórcy.
Nie sposób jest wymienić wszystkich ważniejszych wydarzeń czy chociażby po trosze opisać w recenzji fenomen portretu artysty, jaki nakreślił Irving Stone.

Jego życie to była prawdziwa podróż. Pełna wzlotów i upadków, ale przede wszystkim pełna pracy.
Artysta był prawdziwym niewolnikiem marmuru. R...

Takiego bogactwa szczegółów w opisie realiów i takiej prawdy w próbie rekonstrukcji myśli trudno znaleźć gdzie indziej.

Lidka | 2014-02-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Z książką „Udręka i ekstaza” po raz pierwszy zetknęłam się lata temu. Urzekła mnie od pierwszych stron, przeniosła w świat zupełnie mi nie znany, który dzisiejszym ludziom wydawać się może się wprost bajeczny i nierealny. Książka mnie zafascynowała, szarpnęła jakąś wewnętrzną strunę, która pozostała we mnie na zawsze. Dzięki tej niesamowitej, unikatowej pozycji nie tylko poznałam geniusz Michała Anioła, ja tego artystę pokochałam. Pokochałam go za talent, za wytrwałość i mozolną pracę, którą włożył w powstanie jednych z najpiękniejszych dzieł sztuki naszego świata. Razem z Michałem Aniołem cierpiałam, razem z nim przeżywałam smutki, upadałam i się podnosiłam. Miałam również okazję poznać klimat ówczesnych Włoch, przekonać się o układach tam panujących, wdzięczności i niewdzięczności bogatych. Po zakończeniu książki zwątpiłam, czy talent to błogosławieństwo, czy przekleństwo. Jedno wiem na pewno, nie tylko bez dzieł Michała Anioła moje życie byłoby uboższe, bez „Udręki i ekstazy” równie...

Marzycielka_ | 2014-04-21

Przez dość długi czas poświęciłam całą swoją uwagę tej książce.Wcześniej nie miałam do czynienia z twórczością pana Stone'a,ale teraz wiem,że sięgnę po inne jego dzieła.Ta wybitna biografia Michała Anioła jest przesycona profesjonalizmem i zainteresowaniem prawdziwym obliczem artysty.Myślałam na początku,że będzie to typowy opis życia według schematu,ale jak wielce się myliłam! Moja pani od plastyki naprowadziła mnie na nią i jestem jej ogromnie wdzięczna-bo to nie tylko biografia,ale i powieść wielkiego rozmachu.

ira | 2012-01-16
Przeczytana: 2010 rok

Tym razem Irving Stone zabiera nas w podróż w czasy Michała Anioła. I tak jak Michał Anioł wydobywał duszę z marmuru, tak Stone wydobywa duszę z suchych kart historii, z albumów z reprodukcjami, z rzymskich pocztówek.
Jak zwykle, niezapomniana przygoda.

alja | 2013-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Fantastyczna pozycja w szczególności dla fascynatów włoskiego renesansu i samego Michała Anioła. Atmosfera ówczesnej Italii przedstawiona w fabule pozwala na wejście w tamten świat. Przewijające się nazwiska artystów, papieży i innych postaci utrwalonych w kulturze umożliwiają poznanie i zrozumienie panującego wówczas porządku i relacji, a także losów pana Buonarrotiego i jego dzieł. Po przeczytaniu dwutomowego wydania, co nie było ani trochę uciążliwe, kocham włoski renesans, a przede wszystkim Michała Anioła jeszcze bardziej :)

Stefi | 2013-12-10
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 10 grudnia 2013

Piękna opowieść o życiu geniusza. Rzadko zdarza się, chodzić po Rzymie w czasie budowy Bazyliki św. Piotra, a ja tam byłam i widziałam. ;0).
(precyzja wykonania marmurowych rzeźb we Włoszech jest nieprawdopodobna -trzeba to zobaczyć). Polecam!!!

Tamara | 2013-10-09
Przeczytana: 2006 rok

Sięgnęłam po tę książkę po powrocie z Włoch, gdzie w sposób szczególny zachwycił mnie Rzym i dwie postaci: Marek Aureliusz i Michał Anioł. Książka "Udręka i ekstaza" opowiada o genialnym artyście i samotnym człowieku. Każdy wie kto to był Michał Anioł, ale książka pokazuje nam nie tylko Artystę, ale też Człowieka z jego determinacją, pracowitością, smutkami i trudnymi wyborami. Czyta się wspaniale i z odrobiną zazdrości. Zazdrościmy Michałowi Aniołowi jego geniuszu, a Irvingowi Stone zazdrościmy, że tak wspaniale potrafił opowiedzieć historię tego niezwykłego życia.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto