Prowokuje w perłach

Okładka książki Prowokuje w perłach Madeline Hunter
Okładka książki Prowokuje w perłach
Madeline Hunter Wydawnictwo: Amber Cykl: Najrzadziej kwitnąca (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Najrzadziej kwitnąca (tom 2)
Provocative in Pearls
Amber
2011-10-11
2011-10-11
Aleksandra Januszewska
romans historyczny

Intrygujący początek i potem równie intrygująca dalej książka - inteligentni bohaterowie, lekkie powiązania do pozostałych części tej autorki przez bohaterów drugiego planu, czyli wspierających przyjaciół i naprawdę przyjemne czytadło. Oczywiście jest i romans, ale powolny, wynikający z odkrywania w drugiej osobie kolejnych dobrych cech, no i również szczypta erotyki. Ale przede wszystkim ciekawa fabuła z kilkoma wątkami, również kryminalnym, ale nie za mocnym, no i sympatyczni bohaterowie, przedstawieni w taki sposób, że trzyma się ich stronę i życzy im się spełnienia marzeń.

Gdy podczas ratowania domostw pracowników odlewni ginie jej właściciel Joshua Thompson, jego nastoletnia córka Verity przechodzi pod opiekę kuzyna Bertrama, który wraz ze swoją małżonką nie szczędzą Verity upokorzeń i trzcinki. Gdy tylko nadarza się okazja, postanawiają wydać ją za wpływowego, choć słynącego z porywczego temperamentu Graysona, hrabiego Hawkeswella. Uposażona w dość pokaźny posag, stanowi jedyny ratunek dla podupadłej fortuny Graysona, jednak w dniu ślubu Verity pozoruje swoją śmierć i znika na dwa lata. Ze względu na brak ciała, nie można jej uznać za zmarłą, natomiast przez brak konsumpcji związku, zaufany prawnik Joshuy nie pozwala na przekazanie pieniędzy Graysonowi z funduszu żony. Aż pewnego dnia, ku wielkiemu zdumieniu Graysona i jeszcze większemu przerażeniu Verity, małżonkowie spotykają się. Oczywiście każde z nich ma inną koncepcję co do dalszych losów małżeństwa. Grayson chce za wszelką cenę dobrać się do majątku żony, który może uratować nie tylko jego rodzinę, ale też wielu dzierżawców jego ziem. Verity za wszelką cenę chce unieważnienia małżeństwa i odzyskania kontroli nad zakładem ojca, którym od śmierci ojca zarządza Bertram, pazerny, mściwy i niedbający o ludzi. Do tego dziwnym trafem z okolic rodzinnych Verity, w tajemniczych okolicznościach znikają ludzie, którzy w jakiś sposób narazili się Bertramowi lub innym, wysoko postawionym obywatelom. W tym jej dawny przyjaciel z dzieciństwa Michael Bowman, a jego matka, pozbawiona jedynego żywiciela została wyrzucona z domu.

Fajna. Fajna . Fajna. Trochę miłości,trochę intryg ,trochę seksu.

Fajna. Fajna . Fajna. Trochę miłości,trochę intryg ,trochę seksu.

Książkę czyta się świetnie i z wypiekami na twarzy. Bohaterowie są soczyści, a relacje między nimi pełne emocji. Polecam

Szybko się czyta, wciąga i jest intrygująca. Jak dla mnie trochę przesłodzone zakończenie. Fajna książka na jesienny wieczór. Polecam.

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • Najrzadziej kwitnąca
  • Romanse historyczne
  • Romans historyczny

Dodaj cytat z książki Prowokuje w perłach