Ja, anielica

Cykl: Wiktoria Biankowska (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
978-83-7747-518-8
literatura piękna
Karolina

Beleth, Azazel, Kleopatra i Śmierć znani z powieści Ja, diablica powracają! A to oznacza, że już nikt nie będzie się nudził. W życiu Wiktorii ponownie zjawia się przystojny diabeł. Rozbija jej związek z Piotrem i ma nietypową prośbę - chce odzyskać swoje anielskie skrzydła. Czy dziewczynie uda się zwrócić złotookiemu Belethowi marzenia? Przed Wiktorią stają naprawdę trudne wybory - bo z...

W życiu Wiktorii ponownie zjawia się przystojny diabeł. Rozbija jej związek z Piotrem i ma nietypową prośbę - chce odzyskać swoje anielskie skrzydła. Czy dziewczynie uda się zwrócić złotookiemu Belethowi marzenia? Przed Wiktorią stają naprawdę trudne wybory - bo z jednej strony zabiegający o jej miłość śmiertelnik, a z drugiej... no właśnie, diabelnie przystojny upadły anioł. W dodatku akcja przeniesie się do nieba. A tam pojawią się kolejni bohaterowie - zabawne putta, podstępny Moroni, rodzice Wiktorii i oczywiście syn szefa, jeżdżący najnowszym maserati...

Nieprzyzwoicie zabawna książka o niebiańsko-piekielnej rzeczywistości. Do diabła - to trzeba przeczytać!

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1195

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/?ECProduct=1195

gosiak | 2019-07-15
Przeczytana: 12 lipca 2019

Ta część jak dla mnie gorsza niż pierwsza część. Teraz zrozumiałam dlaczego książka była w dziale dla dzieci i młodzieży

tea_book_coffee | 2019-07-05

"Nieważne, jakie decyzje podejmujesz, i tak nieubłaganie dążysz do swojego przeznaczenia. Jego nic i nikt nie zmieni. Jest ci pisane od początków świata więcej"
😇😇😇😇
"Hm, kogo wolę? Z jednej strony mam diabła, który kłamie i morduje, a z drugiej śmiertelnika, który kłamie i zdradza. Nie wiem. To naprawdę ciężki wybór. Obaj macie tyle pozytywnych cech.."
😇😇😇😇
Druga część wspaniałej trylogii! Tym razem większość akcji dzieje się w Niebie/Arkadii. Ze względu na kolejne knucie Azazela i Beletha, Wiktoria i Piotrek (niechcący) mimo, że wciąż żyją (tym razem nie było mordowania) trafiają w zaświaty.. Oczywiście nie obędzie się bez mnóstwa szaleńczych zwrotów akcji i zrobienia "rozpierduchy" - tym razem w Niebie.Może na początku nie była tak porywająca, jak pierwsza część tej trylogii jednak akcja szybko się rozkręca, przybierając momentami nieoczekiwane zwroty. Autorka ma zarówno rewelacyjne poczucie humoru jak również niesamowitą fantazję i lekkie pióro. Czytałam książkę z uśmiechem na...

Fehu_futhark | 2019-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2019

Pierwsza książka pani Miszczuk która trochę mnie zmęczyła. Za dużo rozterek sercowych i jeszcze ten Piotruś. Nie wiem co Wiktoria w nim zobaczyła?
Za to bardzo podobał mi się wątek z Moronim i poszukiwanie tego co im zlecił.
Na pewno przeczytam kolejne części.
Bardzo przydałby mi się taki diabelski klucz ;-)

Mujer | 2019-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2019

Właśnie skończyłam czytać. Jak moje wrażenia? Nie byłam tak podekscytowana, jak wtedy, kiedy czytałam pierwszą część Ja, diablica. Nie mogę powiedzieć, bo humor był na wysokim poziomie, podobnie jak w pierwszej części. Pod tym względem Autorka spisała się według mnie na medal. Dawno nie czytałam tak zabawnych dialogów i opisów w książce... Polubiłam jej styl. Stanowczo było za mało Beletha, Azazela i Kleopatry - których bardzo polubiłam (zwłaszcza Beletha). Wiktoria nie irytowała mnie tak bardzo jak poprzednio, dojrzała, spojrzała na pewne sprawy inaczej, za to Piotruś... Zdecydowanie było go za dużo (wciąż za nim nie przepadam). Mam nadzieję, że w trzeciej części będzie go mniej, a więcej moich ulubionych diabłów. Opis Nieba był ciekawy, malowniczy, barwny, choć jak na mój gust lekko przesłodzony, nie był tak ciekawy jak opis Piekła. Jedynie Borys skradł tam moją sympatię. Lepiej czułam się czytając o Piekle. Jakoś bardziej mi podpasowało to miejsce...

Była akcja, ale czegoś tam...

Wiola | 2019-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2019

Ot taka historyjka dla nastolatków, a może to ja jestem zbyt wymagająca.

Kisha | 2019-05-25

Dzięki tej książce poznałam twórczość Katarzyny Bereniki Miszczuk. Całą trylogię pochłonęłam w tydzień. Absolutnie uwielbiam! Poczucie humoru- cudo! Fabuła- majstersztyk! Zwroty akcji- rozwalające! Lubię wracać do tego cyklu kiedy mam ochotę się zrelaksować i pośmiać. Bardzo polecam!

Askona | 2019-05-13
Przeczytana: 27 kwietnia 2019

Z każdym tomem ta historia coraz bardziej mi się podoba. Czytając drugą część pomyślałam, że szkoda iż ta seria nie przypomina mi Harrego Pottera, oczywiście mam na myśli jedynie umiejętność autorki do kreowania innych światów, Chętnie zobaczyłabym ekranizację, bo historia toczy się wartko, pełno w niej emocji, zwrotów akcji i co najważniejsze dobrze się kończy. Cieszę się, że mam przed sobą jeszcze kolejne tomy. Coraz bardziej czekam na kolejne serie tej autorki, bo mój apetyt rośnie.

modiglovinne | 2019-05-04
Przeczytana: 01 maja 2019

Z wielką nadzieją po tomie pierwszym sięgnęłam po kontynuację. Jwst rozczarowanie, czytało się trochę jak biały wiersz..

dra | 2019-05-03
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 01 stycznia 2019

Jak sam tytuł wskazuje, Wiktoria trafia do nieba.
Na pierwszy rzut oka, to miejsce wydaje jej się takie poukładane, trafiające tam dusze przestrzegają zasad są karne. W niebie jest po prostu nudno. Ale okazuje się, że i w tym miejscu nie brakuje egoistycznych obłudników, co daje pieprzyku "świętemu" miejscu. Jak również przyczynia się do tego, że lektura jest jeszcze bardziej intrygująco-rozśmieszająca.

Jools | 2019-04-27

-> Recenzja pochodzi z bloga joolsandherbooks.blogspot.com

Szczerze powiedziawszy myślałam, że minie trochę więcej czasu zanim zabiorę się za kontynuację tej trylogii. Pierwsza część byłaby całkiem niezła, gdyby nie pewna postać. Już wy wiecie o kim ja myślę. Jednakże autorce udało się choć trochę go zmienić na lepsze. O i jestem wdzięczna, że na każdej stronie nie pojawiał się Piotruś. Miło było widzieć tam Piotra czy Piotrka.

Wiktoria nam tu trochę wydoroślała. Zrozumiała pewne sprawy. Wciąż zastanawia ją fakt, że wszyscy się nią tak bardzo zachwycają jakby była już nie wiadomo kim. Mamy diabła i śmiertelnika, którzy wciąż rywalizują o jej względy. Beleth to dla mnie postać zagadka. Trudno odkryć jego prawdziwe intencje. Z drugiej strony jest Piotr, który starał się tu przyplusować, ale i tak go nie lubię. Pojawiają się tu anioły, które też mają niecne plany. O i jest jeszcze Azazel, którego nikt nie lubi. xd

Wydaje mi się, że to właśnie dlatego druga część bardziej mi się...