Jak się nie dać baby blues. Poradnik dla rodziców

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
poradniki

Kirman Rick, Scott Jerry JACEK SANTORSKI Rok wydania 2008 Stron: 158 Format: 23.0x23.0cm Oprawa: TwardaJak się nie dać Baby Blues ma towarzyszyć rodzicom noworodków w pierwszych latach życia ich maluchów. Dostarcza informacji, inspiracji, i przede wszystkim, wsparcia od innych, równie niedoświadczonych, młodych rodziców. Ta książka ma unikalną formę wzbogaconą o komiksowe, humorystyczne rysunki Ricka Kirkmana i Jerry`ego Scotta, osobiste relacje i praktyczne wykresy dotyczące pielęgnacji niemowląt. Wreszcie w Polsce pojawi się książka, której autorzy mówią to, na co od dawna czekają młodzi rodzice: zaufajcie swoim instynktom, uwierzcie w siebie, jesteście najlepszymi ekspertami w sprawach dotyczących waszych dzieci! Przypominają rodzicom, że nie są sami, gdy czują złość, frustrację lub mają poczucie winy. Czytanie Baby Blues to doświadczenie podobne do rozmowy z zaufanym przyjacielem gdy rozważasz wyzwania, które wnosi dziecko do Twojego związku z partnerem, gdy narzekasz na wyczerpanie i nudę, i zanim zdasz sobie z tego sprawę, zachwycasz się nad całkowitym błogosławieństwem rodzicielstwa. Książka ma trzy główne rozdziały jak przetrwać pierwsze chaotyczne tygodnie, co robić z dzieckiem, gdy podstawowa opieka stała się rutyną oraz jak zachować związek między rodzicami i światem zewnętrznym. W tych obszernych rozdziałach omówione zostały m.in. tematy: karmienia piersią, odzyskiwania utraconej tożsamości, radzenia sobie z utraconym snem, seksem po połogu, roszczeniami noworodka, organizowania niemowlęcych zajęć i hobby, problemy z dziadkami i bezdzietnymi przyjaciółmi oraz kontakty z innymi rodzinami. Uważnie wybrane komiksowe rysunkami Baby Blues ilustrują i dodają książce komicznej nuty, jednak są tutaj czymś więcej: opowiadają i komentują, czasem podkreślają, czasem precyzują, a czasem stanowią kontrast do opowiadań. W kilku przypadkach użyte zostały jako dodatkowy dowód dla opowiadań, w innych mówią same za siebie, poruszając ważne tematy, nietknięte w narracjach. Książka dostarcza rodzicom narzędzi, które pomogą im odnaleźć się w nowych rodzinach i śmiać się przy tym głośno!

Maria Tarczyńska | 2014-03-18
Przeczytana: 18 marca 2014

A mi się podobała. Nie ma konkretnych porad ale prezentuje inne podejście niż amerykańskie czy polskie. Podoba mi się też skandynawski styl i spostrzeżenia :) Komiksy niezłe, choć nie powalające.

cherry | 2012-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2012

Beznadzieja,nic ciekawego z tej książki się nie dowiedziałam.

kasia85 | 2016-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2016