Zarządzanie czasem. Jak efektywnie planować i realizować zadania

Tłumaczenie: Katarzyna Zimnoch
Seria: Samo Sedno
Wydawnictwo: Edgard
Brilliant Time Management
czas, planowanie, zarządzanie
poradniki
Michele

Poradnik uczy skutecznego zarządzania czasem, czyli tego, by zrobić jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Skierowany jest do wszystkich, którzy chcą przeanalizować mechanizmy własnego działania i lepiej organizować swój czas. W książce znajdziesz praktyczne narzędzia pokazujące, jak dobrze wyznaczyć cel, opracować plan działania i zrealizować go w terminie. Poznasz sztukę ustalania...

W książce znajdziesz praktyczne narzędzia pokazujące, jak dobrze wyznaczyć cel, opracować plan działania i zrealizować go w terminie. Poznasz sztukę ustalania priorytetów, czyli wybierania zadań do wykonania w krótkiej, średniej albo długiej perspektywie. Opanujesz zasadę OATS, czyli prostą i skuteczną procedurę planowania czasu, oraz poznasz wskazówki dotyczące jej zastosowania w praktyce. Umieszczone w poradniku ćwiczenia, quizy i przykłady pokażą ci na co niepotrzebnie tracisz czas i jak unikać tego w przyszłości.

Poradnik odkrywa przed tobą sekret zachowania równowagi między czasem poświęconym obowiązkom zawodowym, odpoczynkowi czy rodzinie. Uczy efektywnego zarządzania czasem i umiejętności organizacji pracy, które są niezbędne, aby osiągnąć sukces. Autor zgromadził w książce wnioski płynące z kilkudziesięciu lat współpracy z wybitnymi osobowościami świata biznesu – ludźmi spełnionymi zawodowo i prywatnie. Dołącz do ich grona!

Dlaczego poradnik trafia w SAMO SEDNO?
- wyjaśnia główną procedurę zarządzania czasem, czyli zasadę OATS
- pomaga zachować równowagę między pracą a życiem prywatnym
- pokazuje, jak ustalać cele i priorytety oraz prawidłowo delegować zadania
- zawiera ćwiczenia, przykłady i wskazówki oraz daje gotowe narzędzia i techniki, które pomogą ci skutecznie zarządzać swoim czasem
- odkrywa przed tobą niezwykle efektywną pętlę OODA, czyli 4 kroki niezbędne do zarządzania czasem w dynamicznym otoczeniu

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/zarzadzanie-czasem-jak...(?)

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/zarzadzanie-czasem-jak...»

wCzepkuUrodzona | 2018-12-29
Przeczytana: czerwiec 2016

Świetna książka. Przejrzysta, podsumowuje rzeczy oczywiste. Szybko się czyta. Idealna na prezent.

Przy_kawie_z_ksiazka | 2018-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2018

Mike Clayton to doświadczony mówca, trener i autor kilkunastu książek. Prowadzi nas przez rozdziały swojej książki, w której odsłania tajemnice zarządzania czasem.

W tym poradniku autor powie nam, jak ulepszyć niektóre z obowiązków tak, aby stały się zajęciami z wyboru, lepiej wykorzystywać czas, stać się bardziej asertywnym w braniu na siebie dodatkowych zadań, tworzyć okazje do robienia rzeczy z wyboru, delegować, nauczyć się procedury planowania i wykonywania wszystkiego na czas.

Pomaga nam także poznać samych siebie i nasz stosunek do czasu. To ważna kwestia przy zmianie nawyków związanych z zarządzaniem czasu.

Książka została podzielona na trzy części, a każda z nich na podrozdziały. Pierwsza część dotyczy zrozumienia siebie i przyczyn, dla których chcielibyśmy lepiej zarządzać czasem. Dodatkowo w tej części Clayton podaje sześć podstawowych technik, które pozwolą zapanować nad zadaniami i reakcjami na te zadania. Druga część dotyczy prokastynacji, multitaskingu i radzenia...

justiwe156 | 2018-10-28
Przeczytana: 28 października 2018

Ogromnym plusem książki Claytona, wyróżniającym ją spośród wielu innych o tej tematyce, jest zwięzłość i konkretność oraz sposób budowy umożliwiający szybkie czytanie. Na minus zaliczyć jednak niestety należy skupienie głównie na życiu zawodowym.

Łukasz | 2017-04-22

Kilka ciekawych wątków, wskazówek, informacji. Na pewno może tylko pomóc aniżeli przeszkodzić.

Waldek | 2016-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2016

książka nudna. opisane techniki - przeciętne. nie polecam.

Rene | 2016-04-20
Przeczytana: 03 grudnia 2015

Tak jak już napisano to kilka razy w komentarzach, część rzeczy odnosi się bezpośrednio do opisu stanowiska w firmie/korporacji, wręcz do zarządzania jakimś działem. Nie ma to jednak znaczenia, gdy przechodzimy do poszczególnych wytycznych, ćwiczeń, przemyśleń.
Myślę że książka w pewnym sensie mimo wszystko mi pomogła.

Fashi | 2016-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2016

Typowa książka o zarządzaniu czasem - mamy w niej informacje o walce ze złodziejami czasu, wyznaczaniu sobie celów czy też planowaniu. Na plus jest też to, że w tej książce nie ma lania wody, tylko same konkrety.

Ewcia123450 | 2015-12-26

Książka pełna jest dobrych rad, które można wykorzystać w pracy jak też w życiu codziennym.

Ilona | 2015-11-13
Przeczytana: 12 listopada 2015

Książka głównie o zarządzaniu czasem i delegowaniu zadań w pracy. Mało odniesień do życia codziennego.

Karolina | 2015-01-27
Przeczytana: 18 stycznia 2015

To naprawdę działa. Nie są to radykalne zmiany, ale moje życie faktycznie się lekko zmieniło. Przede wszystkim pożegnałam się z przeszłością. Rady tam są całkiem przydatne. Książka jest przejrzysta i nie ma tzw "lania wody". Serdecznie polecam :)