Małżeństwo na zawsze

Tłumaczenie: Jan J. Stoppa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu
Dear Newlyweds
poradniki

Świat poznał papieża Piusa XII dzięki jego świętości, troski o ludzkość, niezmordowanych wysiłków na rzecz autentycznego pokoju na świecie, niezwykłych uzdolnień w dziedzinie katolickiej dyplomacji, języków i literatury. Jednakże ten święty papież miał też inną, całkowicie odmienną stronę osobowości, znajdując czas, by zwrócić się podczas audiencji do dziesiątków młodych nowożeńców...

Jednakże ten święty papież miał też inną, całkowicie odmienną stronę osobowości, znajdując czas, by zwrócić się podczas audiencji do dziesiątków młodych nowożeńców przybywających, by otrzymać dla swych małżeństw papieskie błogosławieństwo. Taki oto Pius XII ukazany jest na tych stronicach.

Niniejsza książka powinna się znaleźć w rękach każdej nowo zaślubionej pary. Należy ją czytać, rozważać, pielęgnować i dać się jej prowadzić przez całe życie małżeńskie. Piękno wyjaśnień Ojca Świętego dotyczących sakramentu zainspiruje i podniesie na duchu nowożeńców; starsze pary będą poruszone i zdziwione wniknięciem przez papieża w praktyczne problemy codzienności małżeńskiej.

Małżeństwo na zawsze - to książka, do której powinno się raz po raz powracać w miarę smakowania szczęścia małżeńskiego. Jednocześnie jest to pewny przewodnik w sytuacji, gdy pojawiają się nowe trudności - problem dyscypliny przy wychowaniu dzieci, pokusy przeciw wierności, relacje ze starszymi rodzicami, a nawet problemy związane z przejściowymi rozłąkami małżonków, zbyt często wymuszonymi przez realia współcześnie podejmowanej pracy.

źródło opisu: http://wds.pl/poradniki/451-malzestwo-na-zawsze.html

źródło okładki: http://wds.pl/poradniki/451-malzestwo-na-zawsze.html