Nauka malowania

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788326202131
poradniki

Książka składa się z trzech części: pierwsza to krótki rys historyczny dotyczący dziejów malarstwa. Druga przybliża problematykę techniczną i teoretyczną. Trzecia to zestaw ćwiczeń, które w praktyczny sposób ilustrują zagadnienia omawiane w części teoretycznej.

Maciej_57 | 2015-11-20
Przeczytana: 2013 rok

Tytuł: Nauka malowania. Ucz się od polskich mistrzów, Tadeusz Król
Wyd. Szkolne PWN Warszawa Bielsko-Biała 2010 ParkEdukacja

Powyższa książka jest fachowym podręcznikiem oraz "niestety" tylko teoretyczną podróżą poprzez tajniki sztuki malowania, autorstwa Tadeusza Króla, absolwenta Wydziału Grafiki ASP w Krakowie. Jak w każdej dziedzinie, sama teoria nie wystarcza; potrzeba bowiem chęci i pracy żeby coś stworzyć ;) Książka zawiera zdjęcia wybitnych dzieł malarskich od czasów prehistorycznych, aż do współczesności, z jedną-dwoma stronami opisu i zdjęć dla poszczególnych okresów w sztuce. Podręcznik opisuje podstawowe zagadnienia praktyki i teorii malarstwa, m.in. materiały i przybory malarskie; barwa i jej podział; techniki malarskie; akcent i dominanta; zasada złotego środka; kompozycja i jej rodzaje; perspektywa i jej podział; formy przedstawień w malarstwie; rodzaje malarstwa i jego główne tematy oraz wiele innych. Następnie w książce zamieszczone są ćwiczenia z Artystą, który...

Agnieszka13 | 2014-11-10
Agata | 2013-12-19