Śmierć guru

The Death of a Guru
8200033599
Abigail

"Rabbi R. Maharaj jest potomkiem długiej linii bramińskich kapłanów i guru. Codziennie spędzał długie godziny na medytacji, lecz stopniowo w jego życie zaczęło wsączać się rozczarownie. W naturalny i uczciwy sposób opisuje hinduskie życie i zwyczaje, idąc tropem swojego pełnego trudności poszukiwania sensu życia oraz walki o wybor między hinduizmem a Chrystusem. W czasach, kiedy wschodni...

W czasach, kiedy wschodni mistycyzm, religia i filozofia fascynują wielu ludzi na Zachodzie, Maharaj oferuje pełne świeżości i ważne obserwacje czynione z perspektywy jego własnego doświadczenia."
"Unikalne świadectwo wewnętrznej walki Hindusa i odkrytego przez niego ostatecznego triumfu nad śmiercią. Ksiażka wyzywająca i inspirująca. To trzeba przeczytać" Hal Lindsey

Wioletta | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Świadectwo religijnego Hindusa, który umarł duchowo jako guru (nauczyciel, objawienie Brahmanu), aby narodzić się na nowo w CHRYSTUSIE. Jego droga od hinduizmu do chrześcijaństwa.

Rabi R. Maharaj był braminem (członek najwyższej hinduskiej kasty i dzięki tysiącom reinkarnacji najbliższa Brahmanowi forma człowieka), reprezentującym na ziemi Brahman, Jedyną Prawdziwą Rzeczywistość, sam o sobie mówił, że był Brahman, co było najwyższą prawdą i zbawieniem dla Hindusa (Brahman to jednocześnie Stwórca i wszystko, co zostało przez niego stworzone, Brahman jest wszystkim i wszystko jest Brahmanem, to koncepcja obca i przeciwna Bogu judeochrześcijańskiemu), był świętym dzieckiem, synem wielkiego Joga, boga, Awatara (co ciekawe Awatar to wcielenie jakiegokolwiek boga w istotę żywą, to w szczególnym sensie wcielenie Wisznu) i matki, zajmującej wysokie stanowisko w głównej świątyni w Indiach u guru, Maktanandy, która zajmowała się między innymi werbowaniem nowych uczniów wśród bogatych...

ginewra | 2017-11-14
Przeczytana: 14 września 1990

Opowieść o życiu hindusa z wysokiej kasty, który ostatecznie podejmuje decyzję o staniu się chrześcijaninem. Otworzyło mi oczy na zasadnicze różnice między religiami i na to, że nie wszystko jedno, w co się wierzy.

kubax84 | 2016-02-07
Marian86 | 2015-06-05