Nasze gołębie. Rasy polskie

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Hoża
flora i fauna

Powikłania i często tragiczna historia naszego państwa, miała również niekorzystny wpływ na rozwój polskiego gołębiarstwa. Jednak mimo wojen, zniszczeń i niewoli, udało się naszym przodkom wyhodować ponad 50 ras gołębi. Większość tych ras występuje w wielu odmianach barwnych z różnym wzorem rysunku. Niewiele jest narodów, które mogą nam dorównać w tej dziedzinie, Niestety nie zawsze potrafiliśmy dbać o należytą promocję ras polskich nie potrafiliśmy też skutecznie chronić ich polskości. Naszą słabość bezwzględnie wykorzystywali Niemcy, którzy konsekwentnie zawłaszczali nasze rasy i uznawali je za własne.

Beata-Chiara | 2015-11-08