Dzieje 17 pułku piechoty. 1918 - 1939

Wydawnictwo: Libra
historia

17 pułk piechoty był jednym z 90 pułków piechoty wojska II Rzeczypospolitej. W książce przedstawiono jego dzieje od sformowania 1918 r. Poprzez walki o niepodległość i granice, dwudziestolecie międzywojenne, po kampanię wrześniową 1939 r. Rozdział wprowadzający przybliża natomiast rodowód 17 pp w Wojsku Polskim (XVIII XIX w.). Książka zawiera liczne fotografie, nierzadko po raz pierwszy publikowane, oraz karykatury oficerów 17 pp wykonane przez Jerzego Szwajcera Jotesa, zamieszczone w serii albumów z 1935 r. Wojsko w karykaturze.

wik699 | 2014-09-20
apor | 2013-12-31