Lubimyczytać.pl to:

978-83-7659-813-0
typ
papier
Rewolwerowiec
6.92 (1027 ocen i 123 opinie)

Opis książki

Mickey Bolitar, piętnastoletni bratanek Myrona, ma mnóstwo problemów. Jego ojciec niedawno zginął w wypadku samochodowym, a matka po tej tragedii załamała się i zaczęła zażywać narkotyki. Chłopiec musiał zamieszkać z nielubianym wujem i zmienić szkołę. W nowej szkole zyskuje sobie przyjaciół i wrogów, tych ostatnich zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Wydaje się jednak, że jego życie zmieni się na lepsze, kiedy zdobywa śliczną dziewczynę, Ashley. Gdy ta nieoczekiwanie znika bez śladu, Mickey nie chce się z tym pogodzić. Szukając Ashley odkrywa szereg dziwnych faktów, z których wynika, iż ta pozornie skromna i nieśmiała dziewczyna może być kimś zupełnie innym niż się wydawało. Ponadto mieszkająca w sąsiedztwie zdziwaczała staruszka wygłasza zagadkową uwagę, że ojciec Mickeya wcale nie umarł... Wstrząśnięty Mickey razem z nowymi przyjaciółmi, Łyżką i Emą, próbuje rozwikłać i tę tajemnicę.

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2012.

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1088/d_1593.jpg

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Anika | 2013-08-22
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

"Schronienie" to młodzieżowy thriller i pewnie z tego względu trochę naiwny. Książka ma dynamiczną akcję z intrygującymi tajemnicami w tle. Lekka i przyjemna lektura dla nastolatków.

Bożena | 2013-02-20
Przeczytana: luty 2013

Przeczytałam większość książek Cobena i jestem od wielu lat jego fanką. "Schronienie" to fajna historia, przeplatana wieloma wątkami, trzymająca w napięciu z zaskakującym zakończeniem. Jednak to już nie jest to - po przeczytaniu tej książki czuję pewien niedosyt i rozczarowanie, bardziej fascynowały mnie wcześniejsze thrillery Cobena, pełne napięcia, dreszczyku i niepewności no i oczywiście żal mi Myrona, którego Coben odstawia na boczny tor.
"Schronienie" to bardzo dobra książka dla młodego czytelnika, który dopiero zaczyna poznawać książki Harlana Cobena.

Joanna | 2013-01-30
Przeczytana: 28 stycznia 2013

„ Schronienie” to pierwsza część serii zagadek kryminalnych, które rozwiązuje piętnastoletni bratanek detektywa Mirona – Mickey Bolitar. Do czasu przymusowego zamieszkania w Kasselton w New Jersey ( śmierć ojca i leczenie odwykowe matki) , Mickey prowadził z rodzicami zajmującymi się pracą na rzecz różnych organizacji charytatywnych koczowniczy tryb życia zamieszkując różne zakątki świata.
Dramatyczne zmiany życiowe, zamieszkanie w domu nielubianego wujka, nowe środowisko w szkole czynią z niego outsidera wraz z odrzuconą dziewczyną z nadwagą Emą oraz nową uczennicą Ashley.
Kiedy pewnego dnia Ashley znika bez śladu, a to co mówiła o sobie okazuje się nieprawdą , Mickey wraz z Emą próbują dociec prawdy narażając się na wiele niebezpieczeństw.
Wątek starej kobiety , lokalnego postrachu dzieci wśród mieszkańców , zwanej Nietoperzycą i jej zrujnowanego domu, człowieka w czarnym garniturze nadają powieści klimat grozy i nierealności.
Wciągająca, szybka i wartka akcja z dialogami pe...

emindflow | 2013-05-15
Przeczytana: 14 maja 2013

"Schronienie" otwiera nowy cykl, którego bohaterem i narratorem jest 15-letni bratanek Myrona Bolitara - Mickey. Coben ewidentnie przechodzi ewolucję w stylu J.K.Rowling a rebours i puszcza oko do młodych czytelników. Pewnie znajdzie się wielu odbiorców, którym ta książka się spodoba. Ja do nich nie należę. Coben w nowej roli jest równie prawdziwy i przekonujący jak TSA wykonujący "Ona tańczy dla mnie". Fabuła również nie powala. Oczywiście nie może się obejść bez motywu tajemniczego zaginięcia. Mickey do pięt nie dorasta Myronowi, a rolą w tej książce dołącza do grona równie heroicznych postaci jak Staś Tarkowski z "Pustyni i w puszczy" czy Adaś Cisowski z "Szatana z siódmej klasy". Zastanawiające są (niespotykane wcześniej u tego autora) mielizny logiczne, które swoje apogeum osiągają w wątku dzieci żydowskich w Auschwitz. Dawny Coben był jednym z moich ulubionych autorów, natomiast ten nowy to już zupełnie nie moja bajka. Dlatego trawestując klasyka apeluję: Harlanie Coben, nie idź...

Edyta | 2013-12-09
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Pisząc "Nie mów nikomu" autor wysoko postawił sobie poprzeczkę, wykorzystał pewien zamysł, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Niestety każda następna jego książka, w tym "Schronienie" to moim zdaniem książka dobra, ale nie rewelacyjna. Autor powiela wątek jakoby osoba zmarła nadal żyła. Nie mniej jednak jest to książka w sam raz do poczytania w tramwaju, czy w autobusie, gdyż trudno zgubić w niej wątek,a jednak dostatecznie wciąga, żeby podróż upłynęła miło i szybko (co ułatwia dodatkowo dość duża czcionka). Podobało mi się to, że autor umieścił w książce akcent polski. Nie ukrywam także, że ostatni rozdział przypadł mi do gustu najbardziej, na tyle, że zachęcił mnie do przeczytania dalszych losów bohaterów "Schronienia" (widocznie było to zamiarem autora i do jego napisania bardziej się przyłożył).

Marzin | 2012-10-26
Przeczytana: 25 października 2012

Bardzo ciekawy thriller Cobena. Szybka akcja i zaskakujące wątki. Przeczytałam go w ciągu około 3 godzinek , polecam

Kokosanka | 2013-06-05
Przeczytana: 28 maja 2013

Biorąc się za "Schronienie" miałam mieszane uczucia, ale Coben mnie nie zawiódł. Owszem, bohaterowie są nadludzcy i niektóre informacje są niepełne np. jeśli bratanek Myrona miał 15 lat to dziewczyna, której szukał, która pałała się tańcem erotycznym również miała 15 lat? coś mi tutaj nie gra. Dlaczego nie wiadomo, gdzie mieszka Ema i kim ona właściwie jest? Dużo pytań, ale przeczytałam ją w jeden dzień. Na urlop wzięłam już inny kryminał. Ja szczerze polecam.

Anna-mojeksiążki | 2012-10-07
Przeczytana: październik 2012

Swego czasu zaczytywałam się Cobenem, przeczytałam wszystkie tytuły, które wpadły mi w ręce i trochę mi się "przejadł". Teraz jednak z przyjemnością sięgnęłam po najnowszą powieść - Schronienie.

"Schronienie" to kolejna powieść Cobena, w której występuje Myron Bolitar - jednak nie jest głównym bohaterem, tylko drugoplanowym. Głównym bohaterem jest jego bratanek, Mickey, syn jego brata, Brada.
Kiedy poznajemy Mickeya jest nastolatkiem, który rozpoczyna naukę w nowej szkole. Chwilowo mieszka u Myrona, jego ojciec nie żyje, a matka przebywa na leczeniu odwykowym. Nie jest mu lekko, jednak ma swoją pasję - koszykówkę.
W szkole poznaje Ashley, śliczną dziewczynę, która nagle znika bez śladu i już nie pojawia się w szkole. Mickey postanawia ją odnaleźć, pomagają mu w tym Ema i Łyżka, dzieciaki, które poznał w szkole.
Jakby tego było mało, pewnego wieczoru przed starym, zaniedbanym domem na własne oczy widzi Wampirzycę, starszą kobietę, postrach dzieci z okolicy, która mówi mu, że.... jego...

Kuba | 2013-05-21
Przeczytana: 21 maja 2013

Przyznam szczerze, że już od dłuższego czasu miałem w planach zakupienie tej książki, ale stwierdziłem, że ona nie jest jednak takim priorytetem. Trafiła w moje ręce zupełnie przypadkowo podczas szybkich zakupów z rodzicami, gdy miałem 10 sekund na wybranie książki i bieg do kasy. Dlatego nie zastanawiałem się zbyt długo i wziąłem w ciemno książkę mojego ulubionego pisarza. Jego książki, nawet te brane „w ciemno”, jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Najlepszym wyborem są te, w których pojawia się postać Myrona, bohatera innej serii Cobena. Książka ta przypadła mi do gustu. Mamy w niej wszystko, co w dobrej historii powinno się znaleźć, czyli szybkie i tajemnicze zwroty akcji, zaskakujące wątki, wiele zagadek. Czuć jednak, że Coben napisał ją inaczej niż „zwykle”. Ewidentnie chciał spróbować czegoś innego, czegoś nowego. Wyszło mu to niewątpliwie, faktem jednak jest, że postać Micky’ego jest znacząco słabiej zdefiniowana i nie umywa się do najlepszego tworu Cobena – Myrona. Brakowało mi te...

Agro | 2013-05-02
Przeczytana: 01 maja 2013

Coben stworzył serię dobrych kryminałów , napisał fajny cykl o Myronie Bolitarze teraz zapoczątkował serie z młodszym bratankiem pana B. Mnie jego książka zaskoczyła pozytywie, mistrz pokazał się w nowej odsłonie ,z nowym pomysłem a w starej dobrze znanej formie . Umiejętnie wykreował młodych bohaterów , Mickey świetnie wpisał się w otoczenie dobrze nam znanego Myrona , jest bardzo podobny do wujka, ma podobne poczucie humoru ,jest zapalonym sportowcem, i ma kłopoty z kobietami :P – w sumie logiczne bo są bliską rodziną. Tym razem pierwsze skrzypce w powieści gra Mickey z którym rozwiązujemy bardzo ciekawą sprawę zaginięcia jego znajomej. I jak to było w każdej innej powieści autor od pierwszej strony wciąga nas w wir zagadek , dziwnych splotów okoliczności i tajemnic z przeszłości. Dodatkowo sprawnie i z lekkim poczuciem humoru przedstawia nam zmagania nastolatka w nowej szkole , w nowym miejscu zamieszkania w nowych sytuacjach. Fabuła przemyślana i spójna przez co w finale nie czuj...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto