Schronienie

Cykl: Mickey Bolitar (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
tłumaczenie
Zbigniew A. Królicki
Shelter
978-83-7659-813-0
Rewolwerowiec

Inne wydania

Mickey Bolitar, piętnastoletni bratanek Myrona, ma mnóstwo problemów. Jego ojciec niedawno zginął w wypadku samochodowym, a matka po tej tragedii załamała się i zaczęła zażywać narkotyki. Chłopiec musiał zamieszkać z nielubianym wujem i zmienić szkołę. W nowej szkole zyskuje sobie przyjaciół i wrogów, tych ostatnich zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Wydaje się jednak, że jego życie zmieni się na lepsze, kiedy zdobywa śliczną dziewczynę, Ashley. Gdy ta nieoczekiwanie znika bez śladu, Mickey nie chce się z tym pogodzić. Szukając Ashley odkrywa szereg dziwnych faktów, z których wynika, iż ta pozornie skromna i nieśmiała dziewczyna może być kimś zupełnie innym niż się wydawało. Ponadto mieszkająca w sąsiedztwie zdziwaczała staruszka wygłasza zagadkową uwagę, że ojciec Mickeya wcale nie umarł... Wstrząśnięty Mickey razem z nowymi przyjaciółmi, Łyżką i Emą, próbuje rozwikłać i tę tajemnicę.

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2012.

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/1088/d_1593.jpg

• Koniec warty
  • Sztokholm delete
  • Słodka zemsta
Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Cassandra Clare , Libba Bray , Lev Grossman , Veronica Roth , Stephanie Perkins , Jennifer E. Smith , Leigh Bardugo , Francesca Lia Block , Brandy Colbert , Nina LaCour

7,1 (21 ocen i opinii)

Słodka zemsta
Sara Shepard

8,2 (61 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
książek: 1974
wiejskifilozof | 2016-05-21

Trudno jest tego nie przeczytać,w końcu bratanek samego Myrona to nie byle kto.
Nastolatek,uwaga nie zwyczajny i nie przecięty.Bo ilu zwyczajnych nastolatków podróżuje po świecie ? I Peru,RPA i inne egzotyczne kraje.
Mickey Bolitar,wplątuje się w mega aferę.

Podejrzany klub,dziwni-orginalni przyjaciele.
Pewna tajemnicza stara dama.
Jednym słowem super, a sam Myron też tu jest.
Na szczęście nie dominuje i nie jest tu kluczową postacią.
Super się czytało.

Anika | 2013-08-22
Przeczytana: 07 sierpnia 2013

"Schronienie" to młodzieżowy thriller i pewnie z tego względu trochę naiwny. Książka ma dynamiczną akcję z intrygującymi tajemnicami w tle. Lekka i przyjemna lektura dla nastolatków.

Bożena | 2013-02-20
Przeczytana: luty 2013

Przeczytałam większość książek Cobena i jestem od wielu lat jego fanką. "Schronienie" to fajna historia, przeplatana wieloma wątkami, trzymająca w napięciu z zaskakującym zakończeniem. Jednak to już nie jest to - po przeczytaniu tej książki czuję pewien niedosyt i rozczarowanie, bardziej fascynowały mnie wcześniejsze thrillery Cobena, pełne napięcia, dreszczyku i niepewności no i oczywiście żal mi Myrona, którego Coben odstawia na boczny tor.
"Schronienie" to bardzo dobra książka dla młodego czytelnika, który dopiero zaczyna poznawać książki Harlana Cobena.

Joanna | 2013-01-30
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 28 stycznia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„ Schronienie” to pierwsza część serii zagadek kryminalnych, które rozwiązuje piętnastoletni bratanek detektywa Mirona – Mickey Bolitar. Do czasu przymusowego zamieszkania w Kasselton w New Jersey ( śmierć ojca i leczenie odwykowe matki) , Mickey prowadził z rodzicami zajmującymi się pracą na rzecz różnych organizacji charytatywnych koczowniczy tryb życia zamieszkując różne zakątki świata.
Dramatyczne zmiany życiowe, zamieszkanie w domu nielubianego wujka, nowe środowisko w szkole czynią z niego outsidera wraz z odrzuconą dziewczyną z nadwagą Emą oraz nową uczennicą Ashley.
Kiedy pewnego dnia Ashley znika bez śladu, a to co mówiła o sobie okazuje się nieprawdą , Mickey wraz z Emą próbują dociec prawdy narażając się na wiele niebezpieczeństw.
Wątek starej kobiety , lokalnego postrachu dzieci wśród mieszkańców , zwanej Nietoperzycą i jej zrujnowanego domu, człowieka w czarnym garniturze nadają powieści klimat grozy i nierealności.
Wciągająca, szybka i wartka akcja z...

Madi | 2015-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2015

Choć jest to lekki, młodzieżowy thriller,to muszę przyznać ,że czytałam go z dość dużym zaciekawieniem i nawet książka przypadła mi do gustu.
Czyta się ją lotem błyskawicy-ogarnęłam ja w jeden dzień.
Akcja toczy się cały czas ,a fabuła wciąga-coż chcieć więcej?

Booka | 2014-05-04
Na półkach: 2014 ◄, Przeczytane
Przeczytana: 04 maja 2014

"MICKEY BOLITAR" - TOM I

"Schronienie" to pierwszy tom otwierający nową serię Harlana Cobena zatytułowaną "Mickey Bolitar". I to właśnie z perspektywy tej postaci opowiadane są wydarzenia w tej książce.

Mickey Bolitar jest bratankiem słynnego Myrona Bolitar'a - bohatera poprzedniej serii powieści Cobena. Tutaj przyglądamy się jak Mickey próbuje rozwikłać dwie tajemnice: pierwszą jest śmierć jego ojca, drugą zaś zniknięcie jednej ze szkolnych koleżanek - Ashley.
Mickey widział jak jego ojciec umiera, toteż z wielkim zaskoczeniem przyjmuje informację od bliżej mu nieznanej staruszki, która oznajmia mu, że jego ojciec wcale nie umarł. Początkowo uznaje to za niedorzeczny żart, jednak z biegiem czasu ta sprawa staje się dla niego zagadką, którą pragnie rozwikłać. Tym bardziej, gdy pewnego dnia jego koleżanka z liceum Ashley nie pojawia się w szkole. Od tej pory on i jego znajomi z liceum Ema i kumpel o ksywie "Łyżka" próbują rozwikłać zagadkowe zniknięcie dziewczyny.
Czy ojciec...

Hanka | 2013-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2013

I tym razem Coben mnie nie zawiódł. Ale zaskoczył. Tym razem bratanek Myrona w akcji. Może to i faktycznie jest troszkę książka typu Coben dla młodzieży. Może nie ma takiej krwawej jatki i trup nie ściele się gęsto jak w części wcześniejszych jego książek. Ale jest o przyjaźni, o pamięci, o niesieniu pomocy innym. Ja nie zmarnowałam czasu czytając tę książkę.
"Zło istnieje. Nie ma wzlotów bez upadków, prawej bez lewej ani dobra bez zła."

Edyta | 2013-12-09
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Pisząc "Nie mów nikomu" autor wysoko postawił sobie poprzeczkę, wykorzystał pewien zamysł, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Niestety każda następna jego książka, w tym "Schronienie" to moim zdaniem książka dobra, ale nie rewelacyjna. Autor powiela wątek jakoby osoba zmarła nadal żyła. Nie mniej jednak jest to książka w sam raz do poczytania w tramwaju, czy w autobusie, gdyż trudno zgubić w niej wątek,a jednak dostatecznie wciąga, żeby podróż upłynęła miło i szybko (co ułatwia dodatkowo dość duża czcionka). Podobało mi się to, że autor umieścił w książce akcent polski. Nie ukrywam także, że ostatni rozdział przypadł mi do gustu najbardziej, na tyle, że zachęcił mnie do przeczytania dalszych losów bohaterów "Schronienia" (widocznie było to zamiarem autora i do jego napisania bardziej się przyłożył).

deana | 2014-03-28
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 marca 2014

Trochę obawiałam się sięgając po tę książkę. Zraził mnie mocno Grisham swoją serią dla młodzieży. Za to Coben całkiem nieźle wywiązał się z tego zadania. Fakt, nie ma co porównywać przygód Mickey'ego z Myronem. Przecież mamy do czynienia z zupełnie innym adresatem. Mickey Bolitar jako bohater dla młodzieży jest interesującą postacią. Ma sporo sprytu, inteligencji, tak jak wujkowi, jemu też nie brakuje umiejętności pakowania się w sam środek kłopotów, posiada także nie szablonowych przyjaciół, wszystko to okraszone jest świeżością,naiwnością i niecierpliwością nastolatka.
Warto przeczytać, znajdziemy tu to co dobre z Cobena w dużo łagodniejszym wydaniu.

Właśnie skończyłam czytać i jestem rozczarowana. Nie wiem czy Coben się wypalił, czy to ja nasyciłam się Jego twórczością.
Po przeczytaniu poprzednich książek, czułam zawsze dreszczyk emocji. A teraz NIC.
W innych książkach zakończenia były super lub niesamowite. Tutaj TAKIE SOBIE.
Cała książka dla mnie pod względem emocji jak linia prosta.
Nie odpowiada mi narracja w pierwszej osobie. Zwracanie się bohatera bezpośrednio do czytelnika jest dla mnie drażniące.
Obsadzenie 15-sto latka w głównej roli, przy takich zdarzeniach jakie dzieją się w książce, dla mnie jest pomyłką. Nastolatek z takim rozumem, inteligencją, uczuciami, mądrością, siłą, przewidywalnością, itp. jest właściwie niespotykany i przez to czytałam tę książkę jak fantastyczną, mało realną.
Pewnie kiedyś sięgnę po dalsze części przygód Mickeyego, ale na razie przeczytam coś na wyższym poziomie.