Jak myślą klienci

Wydawnictwo: Rebis
poradniki

Profesor Gerald zaltman odsłania mechanizmy myślenia konsumenta w dynamicznie zmieniającym się świecie. Sugeruje, że współczesny marketing nie nadąża za postępem techniki i zmianami społecznymi. Wiele metod badawczych powszechnie stosowanych przez marketingowców uważa za przejaw wstecznictwa. Co proponujea Prawdziwą rewolucję spojrzenie na marketing z perspektywy nauki o mózgu i neurobiologii.Gerard zaltman jest Profesorem zarządzania i Ekonomii na Harvard Business Schooloraz członkiem Międzywydziałowej Inicjatywy Umysł, Mózg i zachowanie na Uniwersytecie Harwardzkim. Ukończył Bates College, otrzymał dyplom M.B.A. na Uniwersytecie Chicagowskim i tytuł doktorski na Uniwersytecie Johna Hopkinsa.Jest współwłaścicielem firmy badawczej i konsultingowej Olson zaltman Associates oraz byłym prezesem Stowarzyszenia Badań Konsumenckich (Association for Consumer Research).Laureat wielu nagród akademickich nadanych przez różne profesjonalne stowarzyszenia.Jeden z pięciu najlepszych naukowców i jeden z najczęściej cytowanych autorów w literaturze marketingowej zdaniem Amerykańskiego Stowarzyszenia Marketingu.Jego książka Jak myślą klienci wydana przez Harvard Business School Press bardzo szybko stała się światowym bestsellerem. Jest autorem i współautorem kilkunastu książek. Jego prace ukazywały się w najważniejszych czasopismach branżowych.

Lukas Flak | 2015-12-08
Przeczytana: 08 lipca 2015

Dobra książka o zachowaniach konsumenckich, których często nie jesteśmy świadomi jako marketingowcy a tym bardziej ludzie. Oparta na badaniach, momentami za mocno sprzedająca Metodę Wydobywania Metafor Zaltmana...ale ogólnie, warta przeczytania.

alabaster | 2016-01-14
Łukasz kruszewski | 2016-01-02