Armenia. Przewodnik turystyczny

Seria: Miejsca świata
Wydawnictwo: Księży Młyn

Przewodnik po Republice Armenii zawiera informacje o kulturze, historii, architekturze i przyrodzie zakaukaskiej krainy słynnego koniaku, której nieformalnym symbolem stały się: owoc granatu, szczyt biblijnego Araratu oraz gościnność i serdeczność mieszkańców. Proponowane trasy zwiedzania umożliwią poznanie wszystkich regionów Armenii: stolicy ze starożytnym rodowodem, podnóża góry Aragac, brzegów jeziora Sewan, kanionów skalnych na południu kraju, głębokich wąwozów rzecznych i lasów na północy. W książce przedstawione zostały najważniejsze i najbardziej popularne zabytki i atrakcje turystyczne Armenii oraz przybliżono te mniej znane i rzadziej odwiedzane, za to warte poznania. W przewodniku wyczerpująco opisano możliwości dojazdu do poszczególnych miejsc i obiektów. Tekst wzbogacają mapy miast, schematy topograficzne ułatwiające orientację w terenie oraz ciekawostki. Lektura przewodnika zachęca do odwiedzenia tego pięknego kraju, w którym architektura wczesnego chrześcijaństwa znakomicie prezentuje się na tle zapierającej dech w piersiach przyrody. Książka zawiera: najważniejsze informacje ogólne, informacje dla wyruszających w podróż, informacje praktyczne, opisy najciekawszych miejsc słowniczek

towmas | 2013-01-12
Fred | 2016-03-09