Henryk VI na łowach

Okładka książki Henryk VI na łowach Wojciech Bogusławski
Okładka książki Henryk VI na łowach
Wojciech Bogusławski Wydawnictwo: Universitas Seria: Klasyka Mniej Znana utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Klasyka Mniej Znana
Universitas
2004-01-01
2004-01-01
8324203176

Okładka książki Wojciech Bogusławski. Saul Wojciech Bogusławski, Liwia Purgał, Barbara Wolska
Wojciech Bogus... Wojciech Bogusławsk...
Okładka książki Poezja polskiego oświecenia. Antologia Jan Ancuta, Wojciech Bogusławski, Franciszek Bohomolec, Ignacy Bykowski, Józef Chądzyński, Antoni Czaki, Celestyn Czaplic, Nikodem Czeczel, Jan Czyż, Franciszek Ksawery Dmochowski, Jan Drozdowski, Elżbieta Drużbacka, Jan Głębocki, Jakub Jasiński, Franciszek Karpiński, Franciszek Dionizy Kniaźnin, Jan Kott, Ignacy Krasicki, Stanisław Kublicki, Antoni Melchior Lewandowski, Michał Mackiewicz, Józef Epifani Minasowicz, Adam Naruszewicz, Julian Ursyn Niemcewicz, Franciszka Urszula Radziwiłłowa, Wacław Rzewuski, Kajetan Skrzetuski, Józef Szymanowski, Jan Amor Tarnowski, Stanisław Trembecki, Piotr Celestyn Tyszyński, Tomasz Kajetan Węgierski, Franciszek Zabłocki, Józef Andrzej Załuski, autor nieznany
Poezja polskie... Jan Ancuta, Wojciec...

1984

Bogusławski to jeden z bardziej niedocenianych pisarzy polskiego oświecenia. A szkoda. Z niezwykłą precyzją konstruuje fabuły swoich książek, trafnie charakteryzuje przywary ludzi, a jego komedie, przez lekkość języka i polot, naprawdę bawią.

Bogusławski miał naprawdę bardzo lekkie pióro. Uczciwie powiem, że mało kto powinien narzekać na ten poczciwy dramat. Czyta się szybko, fabuła jest przyjemna, choć umiarkowanie ciekawa. A zakończenie bliskie utopii :)

• Dramat
  • Lektury