Egipt. Praktyczny przewodnik

Wydawnictwo: Pascal
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Odwiedź kraj, który już Herodot nazwał "darem Nilu". Stań przed piramidami i kolosami Memnona w Tebach. Pobujaj się na grzbiecie wielbłąda pod palącym słońcem na pustyni i obserwuj życie rafy koralowej. Z przewodnikiem ?Egipt? zobaczysz cuda natury Morza Czerwonego, półwyspu Synaj oraz Wschodniej i Zachodniej Pustyni: fantastyczne rafy koralowe i tropikalne ryby, wydmy i obszary skaliste, starożytne fortece, klasztory i skalne rzeźby. Będziesz podziwiać muzułmańskie bazary, madrasy i meczety Kairu oraz brzegi Nilu z pokładu statku. Znajdziesz czas na leniuchowanie nad ciepłym morzem oraz na alabaster, perfumy, złoto i papirusy. Znajdziesz czas na różne twarze Egiptu. Przewodnik ?Egipt? jest funkcjonalny i wygodny, dlatego bez trudu korzysta się z niego w zatłoczonym autobusie, w pełnej ludzi knajpce, na ulicy. Dzięki zaokrąglonym rogom mieści się w plecaku, torbie czy kieszeni bez obawy przed zniszczeniem okładki. Ułatwia ?życie? w podróży.

jud123 | 2013-07-15

bardzo nudny, napisany w trudny do zrozumienia sposób, ogólnie zawiódł mnie. wystawiam 5/10 tylko dlatego, że znajdują się w tym przewodniku krótkie opisy wielu miast i małych miasteczek, jednak są one bardzo zdawkowe.

leśnydziad | 2013-01-06
JaneS | 2015-05-01