Before I Go To Sleep

2011-06-14
2011-06-14
9780062060570
po angielsku

Jakaś miałka ta fabuła i strasznie się ciągnie. Oczywiście czytelnik już na początku wie, że "coś jest nie tak", ale autor przeciąga to do granic możliwości. Są lepsze w tej tematyce pozycję.

Jest bardzo ok.
- Ciekawy pomysł na fabułę. Bohaterka nie ma wspomnień, jej pamięć ograniczania się od momentu obudzenia do chwili uśnięcia. Bałam się, że będzie monotonie, że będziemy zalewani co chwile tym samy: kobieta budzi się, nie wie co się dzieje, wyjaśnienie jej historii. Autora zarysowuje delikatnie schematyczność powieści, ale bardziej skupia się na rzucaniu coraz większych okruchów, które tylko potęgują apetyty na poznanie zakończenia.
- zaskoczenie. Od początku bawiłam się w sędziego. Muszę jednak przyznać, że strzelałam ślepakami. To, co się działo na koniec...
- język łatwy, przyjemny. Nie męczyłam się, czytałam z zainteresowaniem.
- Na początku czytelnik może mieć 100 tysięcy pomysłów, czemu nie nagrywają jej, nie każą jej pisać pamiętników, odcinają ją od świata. Frustrowało mnie, ze przez tyle lat nikt nie wpadł na to, że może właśnie powielanie wspomnień może jej pomóc. Okazuje się, że jest to celowy zabieg, ale dlaczego to każdy musi się sam przekonać.

+/-
- Zakończenie.
SPOILER/SPOILER/SPOILER
Otwarte, bo nie wiemy do końca czy po obudzeniu bohaterka zachowała wspomnienia.

Podsumowanie:
Książka jest naprawdę dobra. Nie wybitna, ale można się nieźle bawić. Wyjaśnienie zagadki powstania amnezji jest naprawdę dobrze napisana. Pomimo moich przekonań, że autorka będzie mega przewidywalna, to jednak pozytywnie się zaskoczyłam.
Warto sięgnąć po tą pozycję.

Jest bardzo ok.

Ciekawa, aczkolwiek jak dla mnie przewidywalna.

Ciekawa, aczkolwiek jak dla mnie przewidywalna.

Budzisz się i nie pamiętasz, wierzysz w to co mówią bo co pozostaje Ci innego niż uwierzyć kiedy Twoja pamięć zawodzi? Jak mogłabyś nie uwierzyć własnemu mężowi obok, którego budzisz się co ranek? Lub lekarzowi, który potajemnie się z Tobą widuje? To był przecież tylko nieszczęśliwy wypadek, którego niestety Ty padłaś ofiarą... ale czy na pewno?
Książka, która wciągnęła mnie od niepamiętnych czasów.

Książka, która wciągnęła...

"Zanim zasnę” jest książką psychologiczną dotykającą problemu amnezji, przy tym posiada oryginalną i intrygującą fabułę z elementami thrillera.
Doskonałe tempo akcji pcha historię do mrożącego krew w żyłach finału, który pozostanie w Waszych głowach jeszcze długo po przeczytaniu ostatniej strony.

Historia kobiety która utraciła pamięć i z każdym dniem budziła się z czystą kartką, nienawidząc kim naprawdę jest, ile ma lat , jaka ma rodzinę , czy kim jest z zawodu. Budziła się u boku mężczyzny, którego z domysłu uważała, że jest żoną. Przez całą książkę dowiadujemy się o historii jej życia poprzez wspomnienia osób , doktora pyschologii, z którym pracuje. Na końcu książki dowiadujemy się, że mniemany mężczyzna jest oszustem. Co prawda kobieta miała z nim romans, jednak zataił prawdę i tak naprawdę on spowodował wypadek, w którym straciła pamięć główna bohaterka.

Intrygująca, ciekawa książka, fabuła inna niż we wszystkich thrillerach, które czytałam do tej pory, jednak nie porwała mnie. Oprócz kilku zaskakujących momentów niestety była dla mnie przewidywalna od samego początku. Mimo to miejscami nie mogłam się oderwać. Dobrze, lekko napisana kobiety codziennie przeżywającej na nowo swoje dotychczasowe życie i szukającej odpowiedzi na pytanie, co jest prawdziwe, a co nie.

Pomysł na fabułę niezły. Realizacja taka sobie. Książka zbyt długa, nudnawa i przewidywalna.

O jejuśku, skończone! Grubymi nićmi szyte. Muszę jednak przyznać, że książka wabi i przyciąga, obiecuje, że będzie lepiej niż jest. Ostatecznie okazuje się jednak zwykłym czytadłem.

Fabuła przez prawie całą książkę wciągająca, końcówka niestety rozczarowująca.

Fabuła przez prawie całą książkę wciągająca, końcówka niestety rozczarowująca.