Okładka książki Trzy wyprawy. Wyprawa do Polski - Wyprawa wileńska - Wyprawa na Kijów

Trzy wyprawy. Wyprawa do Polski - Wyprawa wileńska - Wyprawa na Kijów

Autor:
wydawnictwo
Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich
83-04-03692-4
typ
papier
7 (2 ocen i 0 opinii)

Opis książki

"Wielkiego czasu wojny, gdy ludzie chadzali z losem swym za pan brat, a ze śmiercią nieprzeliczoną pod rękę, wiele ujawniło się miejsc, trysnęło nieprzebrane mnóstwo dróg, na których pierś o pierś potykał się z człowiekiem przeciwny los i czas niespodziewany. Było z tego wiele światła, które na wieki zgasło, śmiercią pochłonięte, ale wiele zostało iskier, które płoną w piersiach żywych ludzi. Odd...

Było z tego wiele światła, które na wieki zgasło, śmiercią pochłonięte, ale wiele zostało iskier, które płoną w piersiach żywych ludzi. Oddać te iskry innym, sprawić, żeby się ów ogień krzewił dalej i jeszcze dalej - to niezawodne szczęście pisarza".

Juliusz Kaden-Bandrowski, "Trzy wyprawy. Wyprawa do Polski - Wyprawa wileńska - Wyprawa na Kijów", Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, Wrocław 1991, s. 6.

źródło opisu: Wydawnictwo Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, 1991.

Gdzie kupić?

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,