Mongolia. Przewodnik turystyczny

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
9788361203056

Mongolia, której mieszkańcy od wieków prowadzą spokojny, koczowniczy tryb życia, jest żywą oazą przeszłości. Nomadyczna egzystencja dostosowana do cyklu pór roku, malownicze zabytki kultury buddyjskiej i dzika przyroda to najważniejsze atrakcje Mongolii. Z pewnością nie jest to jednak kraj, do którego turyści przybywają masowo, dzięki czemu wpływy współczesnej cywilizacji na życie koczowników pozostają niewielkie.

Gatorek | 2011-01-20
Na półkach: Hobby, Chcę przeczytać