Książka Roku 2018
bajki, terapeutyczne, zwierzęta
Aga

Wydawnictwo dbajki.pl wydało książkę pt.: „Blogowe dbajki”, która jest zwieńczeniem konkursu dla blogerów, organizowanego wspólnie z Onet, na napisanie bajki terapeutycznej. W książce i audiobooku zamieszczone są najpiękniejsze bajki wybrane w konkursie, a ich dopełnienie stanowią niezwykłe, urzekające barwami ilustracje Agnieszki Madaj i Darka Madaja. "Blogowe dbajki" to proste historie dla...

"Blogowe dbajki" to proste historie dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, które pomagają im odnaleźć się w trudnych sytuacjach życiowych, a rodzicom czerpać inspirację do mądrego wychowywania i nawiązywania głębszych relacji z dziećmi. Zbiór blogowych dbajek to wyjątkowy podarunek. Tutaj razem, dorośli i dzieci, wyruszają w wyobrażony, fantastyczny świat, by się czegoś nauczyć o innych, przeżyć i zrozumieć siebie.

czytaj więcej...

Bajka-dbajka jest sposobem wspomagania rozwoju psychicznego dziecka, daje mu poczucie bezpieczeństwa, buduje zaufanie do innych i wpływa na poczucie własnej wartości. Dziecko czuje się kochane, wie, że ma wokół siebie osoby, które nie zawiodą. (dr Maria Molicka ) Wszystkie dbajki umieszczone w tym zbiorze są wartościowe. Każda dotyczy innego tematu, między innymi rozstania, choroby bliskiej osoby, adaptacji w przedszkolu, szkole, oswojenia się z wizytą u lekarza, lęku przed ciemnością, odczuwania inności czy poczucia własnej wartości.
Bajki w audiobooku czytają – Dorota Deląg, Maria Seweryn, Marta Kuligowska, Patrycja Markowska, Maciej Orloś.

źródło opisu: http://dbajki.pl/

źródło okładki: http://dbajki.pl/

Aga | 2012-02-10

Wiecie co to są DBAJKI ? To takie bajki które dbają o rozwój dziecka. Dbajki pomagają maluchom zmierzyć się z trudnymi sytuacjami. Uczą jak radzić sobie z problemami.
A Wiecie co to są " BLOGOWE DBAJKI " ?
Jest to zbiór 19 bajek terapeutycznych wyłonionych w konkursie dla blogerów i wydanych przez wydawnictwo dbajki.pl.
" Blogowe Dbajki " ukazały się w grudniu 2011r i jest to książeczka gdzie znajduje się 10 bajek oraz audiobook z kolejnymi 9-cioma bajkami. Bajeczki przeznaczone są dla dzieci w wieki 4-9lat.
Wszystkie znajdujące się w książce bajki są bardzo wartościowe i każda dotyczy innego tematu. Można tam znaleźć między innymi bajki o trudnej adaptacji w przedszkolu, o kompleksach, o wizycie u dentysty, o oczekiwaniu na nowego członka rodziny, o radzeniu sobie z innością, oraz o tak trudnym tomacie choroba najbliższych czy rozstanie . Wszystko opisane jest w tak piękny i przyjazny dla dziecka sposób że mnie samej nie raz łezka zakręciła się w oku.
Wszystko wzbogacone...

testolandia | 2014-10-17
Przeczytana: 12 września 2014

Każda z umieszczonych w książeczce i na audiobooku bajek zawiera czytelny morał. Tematy są przeróżne, ale wszystkie oscylują wokół ważnych i często nierozumianych przez najmłodszych sytuacji, jak np. śmierci i chorobie najbliższych, trudnej adaptacji w przedszkolu, braku akceptacji, czy wizycie u dentysty.
Dbajki napisane są prostym językiem, zrozumiałym dla najmłodszych. Dedykowane są wprawdzie dzieciom w wieku 4-9 lat, ale równie dobrze spisują się u 3-latka. Nie wszystkie bajki synek usłyszał w całości, zredagowałam opowiadanie poruszające temat śmierci. Do bajki na pewno wrócimy i wtedy usłyszy ją w całości.
Do książeczki została dołączona płyta CD. Jest to bardzo dobry pomysł , ponieważ nie zawsze mamy możliwości (czas) przeczytać dziecku bajeczkę. A tak puszczamy CD i voila. Oczywiście nie namawiam, aby przystać naszym maluchom czytać, ale audiobook jet miłą odmianą. Bajki czytają wybitni polscy artyści: Maciej Orłoś, Dorota Deląg, Maria Seweryn, Marta Kuligowska oraz...

miss_why | 2014-07-11

Wspaniałe, edukacyjne, uczuciowe, mądre bajki!

W każdym z nas tkwi poeta. Najlepszym tego przykładem jest ta właśnie książeczka, która powstała dzięki konkursie dla blogerów organizowanym przez Onet w partnerstwie z wydawnictwem dbajki.pl.

Książeczka jest fantastyczna y bardzo cieszymy się, że miałyśmy okazję przeczytać tak wiele pięknych opowiadań. Jesteśmy naprawdę mile zaskoczone i chciałybyśmy by takich książek powstało więcej. Bo choć ich autorem nie jest znany twórca, to bajeczki są po prostu doskonałe. Czytałyśmy je z ogromną przyjemnością i pewnie nie raz jeszcze do nich wrócimy.

Każda z bajeczek zawartych w książce jest niezwykle barwnie opisana. Czytając je bez problemu wyobrażamy sobie np. dróżkę jeżyka do szkoły. W końcu:

"Wystarczyło tylko za smukłą brzozą skręcić w lewo, minąć polankę, potem przejść mostek nad strumykiem i już się było przed wielkim starym dębem, w którego wnętrzu dziuplę miała sowa, bo kto inny miałby być nauczycielem, jak nie najmądrzejsze z leśnych zwierzątek.".

Lub miejsce wielkiej...

janek13 | 2013-02-08