Ogród odporny na suszę

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

Nie oczekuj na deszcz!zmieniający się klimat faworyzuje rośliny ogrodowe, które dobrze znoszą przesuszenie. Ogród zaprojektowany specjalnie na suche i słoneczne stanowiska wytrzymuje także inne ekstremalne zjawiska pogodowe. Wiele firm ogrodniczych szuka gatunków do uprawy ogrodowej na półpustynnych terenach, gdzie występują łagodne, mokre zimy i upalne, suche lata. Pojawiło się nawet nowe określenie xeriscaping pochodzące od greckiego xeric, czyli odporny na suszę. Po polsku rośliny takie nazywamy kserofitami. W książce przedstawiono najprostsze metody założenia ogrodu kserofitycznego oraz doboru gatunków roślin odpornych na przesuszenie i silne nasłonecznienie. Wykorzystując informacje zawarte w poradniku, można stworzyć ogród odporny na kaprysy aury, łatwy do pielęgnacji i niewymagający częstego i obfitego podlewania.Kaktusy i inne sukulentyOgród ziołowyTrawy i rośliny okrywoweRośliny cebuloweByliny i pnączaRośliny jednoroczneKrzewy

Jantarka | 2014-01-01
joannar | 2011-05-22