Podstawy tworzenia planu finansowego banku

Wydawnictwo: Twigger
biznes, finanse

Seria: Biblioteka bankowcaProces planowania w banku jest skomplikowany, jego poznanie jest niezbędne do zrozumienia celów banku i niebezpieczeństw związanych z prowadzoną działalnością, Jest on podstawą do zrozumienia tajników zarządzania bankiem. W książce omówione zostały m.in: czynniki wewnętrzne i zewnętrzne warunkujące działalność banku, instrumenty planowania, istota rachunkowości zarządczej i controllingu, planowanie kosztów i przychodów, rodzaje i metody kalkulacji kosztów. Doświadczenia autorki, nabyte w czasie pracy w bankach polskich i zagranicznych, zostały zebrane w kompendium wiedzy na temat planowania, jakim jest ta książka. Celem opracowania jest pomoc w procesie planowania na każdym jego etapie, niezależnie od tego jakie miejsce w strukturze organizacyjnej banku zajmuje planista i jakiej komórki banku plan dotyczy. Istotną zaletą tej pozycji, jest omówienie w jednej publikacji, całości zagadnień związanych z planowaniem, co pozwoli pracownikom sektora bankowego uniknąć potrzeby sięgania do wielu książek w poszukiwaniu wiedzy potrzebnej do uczestniczenia w procesie planowania.dr Andrzej Olechowski