Dosiad naturalny harmonia jeźdźca i konia 2 wyd.ii

Wydawnictwo: Galaktyka
poradniki

Dosiad naturalny nie jest stylem jazdy. jak na przykład ujeżdżenie czy western. To raczej sposób reedukacji umysłu i ciała jeźdźca. nastawiony na uzyskanie równowagi duchowej i cielesnej. która jest podstawą efektywnej komunikacji z koniem.Autorka tej nowatorskiej teorii Sally Swift zrewolucjonizowała dotychczasowe podejście do jeździectwa. udowadniając. jak ogromny wpływ na jakość jazdy konnej ma prawidłowe użycie ciała człowieka. W swojej pierwszej książce na ten temat zdefiniowała cztery elementy podstawowe. które tworzą fundament i doktrynę dosiadu naturalnego. Uzyskanie harmonii między jeźdźcem a koniem jest możliwe tylko wtedy. kiedy człowiek uświadomi sobie znaczenie elementów podstawowych. Siedemnaście lat temu Sally Swift wydała swoją pierwszą książkę zatytułowaną Harmonia jeźdźca i konia. która została przetłumaczona na 9 języków. Książka ta jest nadal jedną z najlepiej sprzedających się publikacji o tematyce jeździeckiej. a swoją popularność zawdzięcza temu. że tematyka w niej poruszana nie traci na aktualności. Dosiad naturalny. Harmonia jeźdźca i konia 2 to kontynuacja nowatorskiego podejścia Sally Swift do jazdy konnej. W ciągu lat praktyki metoda ta ewoluowała. a Sally wypracowała nowe techniki. którymi dzieli się z Czytelnikami. Ponadto. w drugiej książce. autorka więcej uwagi poświęca koniowi i podpowiada. w jaki sposób. stosując dosiad naturalny. poprawić jego muskulaturę i chód. a w konsekwencji komfort jazdy. Taki jest cel tej metody efektywne partnerstwo konia i jeźdźca. które polega na współpracy i harmonii.

Wiktoria | 2013-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2013

Pierwsza część jest naprawdę wspaniała. Drugą poleciłabym tym, którzy mają własnego konia, bo na rozwój konia (oczywiście we współpracy z rozwojem jeźdźca) stawia się w tej książce najbardziej.

Joasia | 2015-12-27
| 2015-04-28