Kroki w nieznane, czyli jak przetrwałem, jak się bawiłem i jak zarobiłem fortunę, prowadząc biznes na swój sposób

Wydawnictwo: Natalis
Losing My Virginity. The Autobiography
Happy_peter

Niezwykły człowiek i niezwykła autobiografia - seks, balony, intryga i pieniądze - "Sunday Business" Richard Branson - genialny biznesmen i nieustraszony podróżnik. Jego życie napędza adrenalina i coraz to nowe wyzwania. We wszystkim, co robi, szuka dobrej zabawy. Twórca najbardziej rozpoznawalnej marki na świecie - Virgin. Fundator wartej 25 milionów funtów Nagrody Klimatycznej dla tego, kto...

Richard Branson - genialny biznesmen i nieustraszony podróżnik. Jego życie napędza adrenalina i coraz to nowe wyzwania. We wszystkim, co robi, szuka dobrej zabawy. Twórca najbardziej rozpoznawalnej marki na świecie - Virgin. Fundator wartej 25 milionów funtów Nagrody Klimatycznej dla tego, kto znajdzie sposób na zlikwidowanie grożących nam tragicznych skutków globalnego ocieplenia. Orędownik działań na rzecz opracowania odnawialnych źródeł energii - na badania nad nimi poświęcił 300 milionów funtów. Przyjaciel Wielkich Tego Świata, wie, że potrafi zmienić świat na lepsze i większość czasu poświęca na działalność charytatywną. Lada dzień sprawi, że kosmiczna turystyka stanie się rzeczywistością, a Virgin Galactic - pierwszym kosmicznym biurem podróży.
Ta najnowsza, rozszerzona i uaktualniona wersja autobiografii Richarda Bransona błyskawicznie stała się światowym bestsellerem. Nic dziwnego - pełna pasji, humoru i ważnych refleksji, sprawia, że nie można się od niej oderwać.
Początkowo każde z tych indywidualnych przedsięwzięć było dla firmy krokiem w nieznane - przypominało nieco utratę dziewictwa. Ale, w przeciwieństwie do utraty dziewictwa, takie kroki możesz podejmować wielokrotnie, za każdym razem wchodząc w zupełnie inny świat. I tego właśnie zawsze chciałem dla Virgin. I nigdy bym tego nie zmienił. - Richard Branson
Ta książka jest jak jazda na rollercoasterze... Przeczytaj o wszystkim tym, co nakręca tego olśniewającego człowieka - "Spectator"
Szczera i pełna humoru - "The Times"
W tym doskonałym bestsellerze Branson obnaża swoją duszę - i wszystko pozostałe. To książka, którą trzeba przeczytać. - "Business Age"
Książka objęta patronatem Merlin.pl

źródło opisu: http://merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

Przy_kawie_z_ksiazka | 2017-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Po przeczytaniu tej książki będziecie przekonani, że nie ma rzeczy niemożliwych i nie jest to fikcja, tylko obserwacja życia. Kim jest Richard Branson? Ci, którzy interesują się biznesem i marketingiem na pewno znają jego osobę. Jak "mówi" Wikipedia, jest on obecnie właścicielem Virgin Group, która składa się z 400 firm, posiada w nich spore udziały.

Jego pierwszym własnym biznesem była gazeta międzyuczelniana "Student", Miał wtedy 15 lat. Później pojawiło się Studenckie Centrum Doradztwa i sklepy z płytami z muzyką Virgin Records. Z biegiem czasu pojawił się pomysł, aby sprzedawać nie tylko płyty, ale i je wydawać. Powstało studio nagrań Virgin Music. Trafionym pomysłem Bransona okazały się również książki - Virgin Books. Później Branson założył linie lotnicze... Można powiedzieć, że wszystko się udało. Prowadził i prowadzi biznes, sprzedaje i produkuje muzykę, ale po czasie brakuje mu wyzwań, więc zakłada nowy biznes. Potem były linie kolejowe. Można powiedzieć, że myślał...

Sebastian | 2017-09-21
Przeczytana: 20 września 2017

Książkę czyta się bardzo przyjemnie, czas spędzony z książką nie jest stracony i z książki można wynieść bardzo wiele wiedzy opartej o doświadczenie miliardera Richarda Bransona. Autor zachwyca swoim doświadczeniem, wiedzą i intuicją. Richard Branson to człowiek bardzo odważny i pewny siebie. Świadczą o tym chociażby zadania których się podejmuje przez całe swoje życie: rzucenie szkoły, wydawanie gazety student w wieku 16 lat, loty balonem, wejście z biznesem w branżę lotniczą i wiele wiele innych zajęć. Pozwolę sobie przytoczyć niektóre wg. mnie mądre zdania autora: "Zazwyczaj ludzie koncentrują się na tym, co robią, i nigdy nie zbaczają z wąskiej ścieżki swojego biznesu. Ja natomiast uważam, że takie postępowanie nie tylko człowieka ogranicza, ale - co gorsza - jest bardzo niebezpieczne.". Takie postępowanie jest niebezpieczne, z dwóch głównych powodów. Po Pierwsze, brak dywersyfikacji, brak planu B a plan A może zawieść, po drugie nie jesteśmy otwarci na pojawiające się...

Boo | 2014-09-05
Przeczytana: 12 marca 2014

Richard Branson – innowator, biznesmen, właściciel marki Virgin, zrzeszającej ponad 400 firm z różnych branż. Człowiek, który już jako nastolatek postanowił obrać własny kierunek ścieżki życiowej, szukając nietuzinkowych rozwiązań wiążących się nie tylko z zarabianiem pierwszych pieniędzy, ale też z nabywaniem pierwszych doświadczeń. Autobiografia powstała na wskutek zebrania w całość wielu notatek, jakie Branson sporządzał w trakcie swojego życia, dzięki czemu powstał swojego rodzaju pamiętnik.
W książce Branson od samego początku daje do zrozumienia, że szczególną wartość stanowią dla niego bliscy. Zawsze mógł liczyć na ich pomoc i wsparcie, którego tak bardzo potrzebował na początku swojej biznesowej przygody. Początku, który bardzo szczegółowo w swojej książce opisał. Od najmłodszych lat szukał różnych źródeł zarabiania, tych lepszych i gorszych oraz takich, które okazywały się zupełną klapą. Wyciągał jednak z nich wnioski i stale wymyślał nowe przedsięwzięcia lub udoskonalał...

Zolwer | 2016-07-04
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Biografię Bronsona czyta się świetnie, aczkolwiek nie połknąłem jej zbyt szybko, jak inne książki, które jeśli są dobre, staram się szybko skończyć. Młodość Richarda jakoś średnio do mnie przemawiała, tzn może dlatego, że bardzo szybko wszystko zaczął i jako młoda osoba oczywiście nie uniknął różnych życiowych zakrętów. Za to w miarę jak dojrzewał i popularność rosła, to postać zyskuje w moich oczach, jeśli to co mówi jest oczywiście prawdą. Na koniec mogę dodać, że życzyłbym sobie i nam, więcej takich "bogaczy", którzy nie myślą tylko o zyskach, a sporo o życiu swoim i innych ludzi, bo tak odbieram tą osobę.

Globetrotter | 2015-06-14

Pasjonująca lektura, ale tak mniej więcej do połowy...
To oczywiste, że pierwsze zarobione miliony, na krawędzi bankructwa, na krawędzi ryzyka, przy podejmowaniu jakiejkolwiek decyzji, są znacznie ciekawsze, niż pomnażanie miliardów ;-)

Generalnie dobra lektura, choć ciężko wyciągnąć na jej podstawie jakieś konkretne rady dla siebie.

bulka_pszenna | 2015-12-16

Pierwsza połowa bardzo wciągająca, później tempo już trochę zwalnia. Duży minus za ogromną ilość literówek i błędów ortograficznych w polskim wydaniu.

Szyszek | 2013-05-20

Autobiografia postaci, która bardziej znana jest na Zachodzie Europy. U nas mało kto słyszał o właścicielu firmy Virgin, który zaprzecza całkowicie wizerunkowi biznesmena. Człowiek, któremu dyrektor szkoły, do której uczęszczał, wywróżył karierę przestępcy lub właśnie milionera. Branson przeprowadza czytelnika przez meandry swojego życia, w którym zaskakująco mało było biznesu, jeśli oceniać je przez pryzmat zawartości książki. W trakcie lektury nie ma miejsca na nudę (może w kilku bardzo krótkich momentach), gdyż Branson przeprowadza nas przez historię życia, którym można obdzielić kilku awanturników. Nieudane i udane biznesy, podróże dookoła świata balonem, uniesienia miłosne, "interwencja" na Bliskim Wschodzie, to tylko niektóre, najciekawsze smaczki książki. Sam lubię czytać biografie, polecam więc tę pozycję wszystkim osobom o podobnych preferencjach.

6re6 | 2014-06-10
Na półkach: Przeczytane, Biznes

Genialny model biznesowy (mega dywersyfikacja), luźne podejście, żadnego udawania "tytana pracy" i "wielkiego guru biznesu". Trochę za dużo przygód baloniarskich, ale na pewno wielu osobom i to się spodoba. Dla tych, którzy planują tworzyć biznesy - OBOWIĄZKOWA POZYCJA. Polecam serdecznie przeczytać, przemyśleć i zastosować w życiu. Szczególnie kwestię balansu pomiędzy pracą, pieniędzmi a szacunkiem do ludzi i miłością do rodziny.

Marcinkon | 2013-11-30
Na półkach: Przeczytane, Biografie
Przeczytana: 30 listopada 2013

interesująca opowieść o dr TAK. O człowieku, który w młodości przez niektórych zostałby zaszufladkowany do przeciętnych, nie rokujących a jednak...Napełniająca nadzieją, energetyzująca i szalenie pozytywnie nastrajająca opowieść o człowieku, który swoim przykładem pokazał jak dobrze się bawić w pracy. Polecam !

Sorbet | 2015-10-03
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Początek jest super, bardzo inspirująca postać. Końcówka to aferowanie się z konkurencją, tłumaczenie się i rozliczanie. Ale warto warto!