Myśleć jak milionerzy

Wydawnictwo: MAD
9788360320631
poradniki

Gdybyśmy spojrzeli na biednych i bogatych z bardzo wysokiego poziomu, bardzo szybko zorientujemy się, że świat biednych to świat ograniczeń, a świat bogatych to świat nieograniczonych możliwości.Biedni ludzie mają przekonania, które tworzą bariery. Sądzą, że ich los zależy od wielu czynników zewnętrznych. Często powtarzają, że do otworzenia swojego własnego biznesu potrzebują pieniędzy na start, że potrzebują więcej czasu, dobrego pomysłu, a biurokracja panująca w Polsce im tylko przeszkadza. Nigdy nie widzą problemu w sobie!

Kornel | 2014-02-16
Przeczytana: 20 października 2013

Bardzo wartościowa. Sporo wskazówek, których nie znajdziemy w innych książkach. Przedstawione są ciekawostki typu - "nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej do momentu wystawienia pierwszej faktury". Wiele ciekawych informacji z którymi warto się zapoznać. Autor wykazuje się dużą wiedzą i po prostu czytając książkę jest oczywistym, że prowadzi biznes i jest praktykiem, w dodatku młodym człowiekiem z wielkim bagażem doświadczeń.

Magda Spyra | 2013-04-07
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Zapamiętałam naprawdę wiele z tej ksiązki ale jedno dobrze zapamiętałam.Nie pytaj się rodziny czy Twój biznes w internecie się powiedzie, bo pytanie bliskich którzy nie znają tematu to tak jakby pytać hydraulika o naprawę skrzypiec itp.
Chodzi o to , żeby rozmawiać ze specjalistami w tej dziedzinie.
Zanim zaczniesz narzekać, że nie masz pieniędzy - napisz dokładny, prezycyzyjny biznes plan i pokaż go potencjalnym inwestorom. Oczywiście ostrożnie, bo to Twój pomysł.
Naprawde wartościowa pozycja. Trzeba pamiętać, że nie tylko my mamy rację i robić to na czym naprawdę się znamy.
Nie da się skrócić tej ksiązki, po prostu trzeba ją przeczytać.

Rastignac | 2016-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2016

Mam problem z tą książką, ponieważ zawiera ona w sobie chyba tyle samo złych rzeczy jak i dobrych. Widać niestety zachłyśnięcie się "filozofią rozwoju osobistego" autora, jakieś wzmianki o NLP i tym podobne bzdety. Absolutnie nieodpowiedzialne jest proponowanie przez autora "inwestowanie" na giełdzie za pomocą pieniędzy z karty kredytowej. Widać, że o inwestowaniu ogólnie autor nie ma zielonego pojęcia. Wystarczy przytoczyć jego wzmiankę o "bezpiecznych" 14% z funduszy inwestycyjnych, lub pochwalanie kredytów frankowych. Książka pisana w 2008-2009 roku. Wierzę, że autor sam teraz śmieje się ze swojej naiwności.
Kamil Cebulski jest jednak praktykiem biznesu i kiedy przychodzi do pisania o biznesie, czy ogólnie do przedsiębiorczego podejścia do życia, to wychodzi mu to doskonale. Wiele rad i przykładów z życia wziętych opisanych w książce jest bardzo wartościowych dla osób, które nie wiedzą jak się zabrać za swój pierwszy biznes. Niektórzy mogą powiedzieć, że nie odkrył niczego...

Artur Klemencki | 2014-02-07

Kamil to super postać i uważam, że wszystko, co napisze jest godne polecenia. Książka MJM jest godna uwagi. Szkoda, że osoby, które powinny ją przeczytać nie są zainteresowane tego typu dziełami.

Marcin_Enfant | 2014-01-27

Cenię sobie K. Cebulskiego jako autora. Pisze przystępnie i w ciekawy sposób.

Krystyna | 2016-12-01
olaokl | 2016-11-23