Listy profana. Między psychologią a religią

Wydawnictwo: List
83-60021-80-5
psychologia a religia,
Paulina

Autor z wielką swobodą porusza się w wielu sferach nauki, prezentując podejścia znajdowane w różnych szkołach psychologii, sięga także, często ze znawstwem do filozofii, antropologii kulturowej i koncepcji socjologicznych. Zasadniczym nastawieniem jest jednak oryginalna postawa hermeneuty, usiłującego poza wielkimi doktrynami dotrzeć do prawdy o człowieku i o jego współczesnej kondycji. Ten tekst w gruncie rzeczy sam się recenzuje podczas czytania. Jestem przekonany, że "Listy profana",w swej treści znajdujące się na granicy sfer sacrum i profanum, spełnią oczekiwania czytelników, nawet tych najbardziej wyrafinowanych.

prof. dr hab. Łukasz Trzciński

źródło opisu: List, 2010

źródło okładki: www.list.media.pl

Małgorzata48 | 2012-07-01
Przeczytana: 2011 rok

Eseje nie są łatwe, wymagają skupienia, wielkiej uwagi, zastanowienia się. Z wieloma przemyśleniami autora całkowicie się zgadzam. Wartościowa, cenna publikacja.

Monika | 2018-04-11
Przeczytana: 30 września 2018