szanty, piosenka żeglarska
muzyka

Publikacja ta, kontynuacja poprzedniego wyboru „Szanty. złota 100”, to śpiewnik żeglarski z wyborem następnych stu najpopularniejszych szant i pieśni żeglarskich. Wydanie to stanowi prawdziwy skarb na rynku wydawniczym publikacji tego typu. Książka wydana jest w pięknej szacie graficznej. Każdy utwór zaopatrzony jest w akordy gitarowe umieszczone nad strofą i refrenem. Do książki dołączona jest płyta z tekstami Franciszka Habera. Utwory wykonują najlepsi polscy szantmeni. Część z tych utworów stała się już przebojami, żeby wymienić „Stary Bar na Woolwich Road”, „Lina szorstka”, czy „Są takie noce w portach”.

wybór Franciszek Haber ; konsult. Andrzej Korycki i Marek Szurawski

źródło opisu: Wielki Błękit, 2008