Potwór Dyzio i Kraina Zabawy

Wydawnictwo: Bajka
Nikodem

Hej, cześć, dzień dobry! Poznajcie potwora Dyzia. Jest zupełnie inny niż wy, a przecież taki sam… Wcale nie jest wielki ani groźny, a gdy się wstydzi, na myślach plączą mu się supełki i wtedy chowa się za mamę albo udaje, że go nie ma… Bo Dyzio jest bardzo nieśmiałym potworkiem. I pewnie pozostałby taki, gdyby nie „planowe działanie” Prunelii, Kornelii i Zezolindy (jego starszych sióstr) oraz przyjaźń z Felkiem, chłopcem ze świata ludziów, który pewnego razu zaprowadził Dyzia do przedziwnej Krainy Zabawy… Przyniosło to masę przygód, w które została zamieszana nawet Pani Sąsiadka.

Pełna ciepła i humoru bajka o przyjaźni, odwadze i o tym, dlaczego nie warto być uprzedzonym do tych, którzy wydają nam się inni.

źródło opisu: z okładki

Maluszkowe Inspiracje | 2013-10-22
Przeczytana: 10 października 2013

"Czy znacie potwora Dyzia? Na pewno nie! Jest bardzo malutki i bardzo nieśmiały. Wszystkiego się wstydzi. Po pierwsze - tego, że jest malutki. Jeśli ktoś jest potworem, powinien przecież być wielki! Po drugie - tego, że czasem ktoś przyjdzie i coś do Dyzia powie, na przykład: "Hej! Cześć!" albo "Dzień dobry!". I wtedy Dyzio robi się różowiutki, a na myślach plączą mu się supełki. I nic nie odpowiada, tylko chowa się za mamę lub gdzie indziej i udaje, że go nie ma. Taki jest ten Dyzio! A nie znacie go właśnie dlatego, że się przed wami schował."
Tak właśnie zaczyna się urocza książeczka Potwór Dyzio i Kraina Zabawy Elżbiety Pałasz, którą chcę wam dziś przedstawić.
Na pierwszy rzut oka jest to - ot taka zabawna historyjka. Ale gdy już się w nią wczytamy, znajdziemy tu wiele cudownych wartości, jakimi są przyjaźń, tolerancja i odwaga.
Pewnego dnia nasz uroczy, nieśmiały Dyzio zaprzyjaźnia się z Felkiem ze "świata ludziów" i wraz z nim wkracza do Krainy Zabawy. A tam się czeka na...

figlarna24 | 2013-02-06
Przeczytana: 26 stycznia 2013

My dorośli boimy się wielu rzeczy . Ja np. nie lubię małych pomieszczeń, tylnego siedzenia samochodu czy ciemności. A czego boją się najczęściej dzieci? Otóż jakby je zapytać to powiedziałyby - potworów.

Moje dzieciaki boją się wielu rzeczy i sytuacji. Dlatego wybierając literaturę, którą mam im czytać zwracam uwagę na to ,żeby była jak najbardziej kolorowa, trwała, napisana przystępnym językiem oraz ma wnieść coś dobrego .

Tym razem chciałabym przedstawić Wam Dyzia. Jak widać na wyżej umieszczonej okładce Dyzio to taki zielony stworek o trąbie a'la słoń. Dyzio ma trzy siostry : Kornelie, Prunelie oraz Zezolindę. Wiadomo jedynemu chłopcu nie jest łatwo, a do tego żyje on w przeświadczeniu , że tam gdzieś po za jego domem -skrzynią mieszkają Ludzie, a on się ich bardzo boi.

Dyzio jest niezwykłym mały potworkiem. Jest on malutki, jest wstydliwy bardzo , a w głowie ma supełki. Jego siostry próbują nauczyć go większej pewności siebie i tak oto trafia do świata ludiów (pisownia...

Laobeth | 2014-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Młody zachwycony. Chyba wystarczy za reklamę książki dla dzieci ;)

Ashlee | 2014-01-06
Na półkach: Przeczytane, Nika 2014